Od roku 1932, kdy americký spisovatel Howard stvořil bojovníka Conana, uběhla pěkná řádka let. Poselství divocha s rytířskými manýrami ale stále žije. K příběhům se v roce 2004 vrátil scénárista Kurt Busiek a stvořil novou sérii.

Použil některé segmenty z Howardových povídek, na něž narouboval svůj příběh nazvaný Conan: Dcera pána mrazu a další povídky. V něm se Conan vypraví do magické říše Hyperborea, kde pozná, že bájný ráj byl vytvořen z duší a z krve nevinných obětí. Dostane se z hřbitova v rokli pod městem nesmrtelných a pomstí se zrádcům.  

Obrázků se ujal Dave Stewart

Výtvarnou realizaci nové ságy si vydobyl mladý malíř Cary Nord. Na třech stranách, na nichž Conan bojuje s obří gorilou, dokázal, že je mu Conanův obraz vlastní, a vyhrál tak v soutěži před jinými kreslíři. Nicméně do konečné podoby stále něco chybělo. Obrázků se ujal specialista na barvy Dave Stewart. Zvolil nový styl vybarvování přímo v počítači, bez vytahování obrysů tuší. A zvolil dobře. Výsledkem je větší plastičnost komiksu.

Srovnání se staršími příběhy Conana by dopadlo asi jako porovnání prvních kreslených filmů s dnešními, počítačovou animací vypiplanými filmy. Nicméně jedna výtka nakonec. Ztvárnění Conana na titulní straně bohužel skoro popírá vše výše uvedené.