Green Day: 21st Century BreakdownOd úspěšného alba American Idiot amerických punkerů Green Day uběhlo pět let. Nyní přicházejí  s osmnácti písňovým konceptuálním albem 21st Century Breakdown, které je rozděleno do tří částí: Heroes And Cons, Charlatans And Saints a Horseshoes And Handgrenades. Příběhem desky procházejí Gloria a Cristian, kteří varují před současnými světovými vůdci.

Zpěvák a kytarista Billie Joe Armstrong, basista Mike Dirnt a bubeník Tre Cool pracovali na konceptu alba a na prvních nahrávkách již od začátku roku 2006, závěrečnou etapu nahrávání a mixu již absolvovali s věhlasným producentem Butchem Vigem, který mimo jiné produkoval alba  Nirvany nebo Smashing Pumpkins.

Warner Music

 

 

Eminem: RelapseChvíli to vypadalo, že nejslavnější bílý rapper Eminem svou oddechovou pauzu protáhne do nekonečna. Teprve po čtyřech letech ohlásil návrat s novou deskou Relapse a proslýchá se, že do konce roku vyjde ještě Relapse 2.

K nahrávání přizval pouze rappera Dr. Drea a v písni Crack A Bottle, která se stlala jakýmsi nultým singlem alba, se připojil  i 50 Cent. Prvním singlem je skladba We Made You s vtipným videem, ve které si utahuje z kolegů z šoubyznysu.

Universal     

 

 

Tori Amosová: Abnormally Attracted To SinAmerická písničkářka Tori Amosová vydává album Abnormally Attracted To Sin, v  jehož písních  zaznamenala příběhy žen, které se jí přišly svěřit. Spojujícím prvkem jsou vztahové problémy po té, co partner přišel o práci kvůli finanční krizi.

Všech sedmnáct skladem sama napsala i produkovala, jak je ostatně jejím zvykem. Ke spolupráci přizvala perkusionistu Matta Chamberlaina. V limitované edici je přidáno DVD  s dokumentem z předchozího turné.

Universal Music

 

 

Manic Street Preachers: Journal For Plague LoversJournal For Plague Lover je deváté studiové album welšské skupiny Manic Street Preachers. Ve všech třinácti skladbách použili testy bývalého kytaristy Richeyho Edwardse, který v únoru 1995 záhadně zmizel a vloni byl prohlášen za mrtvého. 

K ponurému období v polovině devadesátých let, kdy Manic Street Preachers vydali temné album The Holy Bible, odkazuje také fakt, že cover alba Journal For Plague Lovers je také dílem malířky Jenny Savilleové. Album produkoval zkušený Steve Albini.

Sony BMG

 

 

Prohrála v kartách: KanibaLOVENové a v pořadí třetí album pražské kytarovky Prohrála v kartách se jmenuje KanibaLOVE  vychází jako dvouCD. Najdete na něm novinky, živé nebo nové verze  starších, či dosud nevydaných písní.

Do studia se šla kapela se záměrem udělat syrovější a garážovější nahrávku. „I když takový byl záměr i u předchozích alb. Tady se nám to ale snad konečně povedlo, snad hlavně kvůli tomu, že jsme mohli nahrávat jako když hrajeme živě, tedy všichni dohromady,“ prozrazuje Filip Horáček.

Indies