Přestože snaživá kapela se skladbou Aven Romale na pódiu ostudu neudělala, v hlasování u diváků propadla. Pátrat po příčinách je zbytečné, jsou léta známé: stav české hudební scény je zoufalý. Zdejší „špičkové“ kapely nemají zájem rozdat si to s Evropou ani mimo soutěž, spokojují se s úspěchem doma a když už je potká odvaha, rozloží cirkus na Slovensku.

Na propadáku z Moskvy je zvláštní, že potkal formaci, která má jako jedna z mála chuť ukázat se ve světě. Jako první česká vystupovala na prestižním festivalu v britském Glastonbury a část roku tráví koncertně v zahraničí, kam si ji pořadatelé rádi zvou.

Pod neúspěch reprezentací v hlasování se nesporně podepisuje i nepopularita naší země, přivírání očí Evropanů nad českým švejkovstvím (Topolánkovo předsednictví, Entropa) i Klausovo sebestředné protievropské a neekologické já. Jednu výhodu to ale má. Pokud se příští rok ještě někdo z našich Eurosongu zúčastní, horší výsledek než Gipsy.cz neudělá. Nastavit cíl bude prosté, takže to pro dobrou výchozí pozici může na všech frontách zůstat klidně při starém. Vyhovuje, hoši?