V bublině se budou konat "sousedské" večeře a divadelní akce s názvem bar-beck-you, která vyvrcholí velkoplošnou projekcí na opuštěný objekt pošty v Centrálním parku.

„Kitchen Monument je pro nás i pro Raumlabor způsob, jak ukázat, že i venku, ve veřejném prostoru, můžete vytvořit místo pro setkání. Ať už je pak záminkou společné jídlo, taneční odpoledne nebo akce respektovaných alternativních umělců,“ vysvětlil programový ředitel festivalu David Kašpar.

Místní obyvatelé i přespolní mohou do bubliny přijít a aktivně se účastnit umělecké tvorby, kreslit obří komiks, zapojit se do různých workshopů a nebo přispět do blešího trhu s uměním ArtBazar. Výborným zážitkem by mohla býti i projížďka Jižním Městem v retro autobuse se zasvěceným komentářem místního kronikáře.

Festival Street For Art se letos koná podruhé. Kromě dalších akcí je významnou součástí festivalu také vyvrcholení mezinárodního projektu Evropa je tady i tam, který v Zahradě uvede českou premiéru představení francouzského souboru Image Aigue.

Více na www.streetforart.cz