Roxette byli nejslavnější zhruba před dvaceti lety. Svůj prostě melodický popík produkovali s takovou elegancí a samozřejmostí, že si vysloužili přirovnání ke skupině ABBA, největší stálici středního proudu všech dob. Jejich slavné romantické ploužáčky Listen to Your Heart, It Must Have Been Love nebo Fading Like a Flower hrají rádia dodnes, stejně jako rockovější Joyride.

Per Gessle uvedl, že se Roxette před Vánocemi 2009 vrátí v rámci turné Night of the Proms a zahrají v Belgii, Nizozemí a Německu: "Bude to poprvé od roku 2001, co budeme stát společně na koncertním pódiu".

Zpěvačka Marie Fredrikssonová onemocněla v roce 2002 rakovinou a slavná éra Roxette tím zdánlivě skončila. Podstoupila operaci a dlouhodobé terapie a zdá se, že se skutečně znovu narodila. V každém případě se cítí být dostatečně zdravá pro turné.

"Dlouho jsme nic neudělali a teď je správný čas se zase přihlásit o slovo," míní Gessle. "Je to pro mě velká čest znovu stát na pódiu s Marií a zpívat písničky, které svět miluje. Je to fantastický pocit," dodal.