Tipy Heleny Vondráčkové

Čtu: V poslední době jsem nečetla vůbec nic, protože jsem byla tak zavalená prací, že jsem neměla čas ani spát. Jinak čtu velmi ráda životopisné knihy, o zvířatech, a když chci ulevit mysli, tak i romány. Na dovolené jsem měla povídky od Woodyho Allena, to jsem se nasmála. 

Poslouchám: Mám ráda jazz, populární a klasickou hudbu, nemusím techno a dechovku.

Viděla jsem: V kině jsem dlouho nebyla. Naposledy jsem viděla český Tmavomodrý svět a tématicky podobný americký Pearl Harbor.

Internet: V loňském roce jsem si dala předsevzetí, že se na to vrhnu a naučím se s internetem dělat. Každé malé dítě to umí a já ne. Pomaličku se to učím.

Aura

Nová pražská galerie v paláci Langhans představuje sbírku Švýcarské nadace pro fotografii. Pod názvem Aura se skrývá šedesát portrétů umělců pořízených neméně slavnými světovými fotografy. Mimo jiné tu jsou podobizny Man Raye, Marcela Duchampa, Andrého Bretona, George Sandové, Vasilije Kandinského, Marlene Dietrichové a Fridy Kahlo. Švýcarskou nadaci pro fotografii založil v roce 1971 fotograf a kurátor Walter Binder. Díky spolupráci s Kunsthausem v Curychu se instituce věnuje vztahům fotografie a výtvarného umění a za 30 let působení uspořádala 85 výstav v Curychu a stejný počet v dalších švýcarských městech a v zahraničí.

Galerie Langhans, Praha, Vodičkova ulice, do 15. listopadu

A Perfect Circle: Thirteenth Step

Před dvěma lety způsobila americká pětice A Perfect Circle patřičný rozruch, neboť se v ní u příležitosti nahrání alba sešli zajímaví hudebníci. Nyní je v nové sestavě, ale zpěvák mystických Tool, Maynard James Keenan, zůstal. Zvuk novinky se přibližuje vyumělkovanosti art rocku. Velmi evokuje Pink Floyd, ovšem v moderním hávu. Jde o pocitovou nahrávku, jeden má dojem, že takřka neplyne.

A Perfect Circle: Thirteenth Step, EMI, 50:36