Kryštof má nejvíce andělských nominací, o jednu méně – čtyři – mají Toxique. Na ceremoniálu pro osm stovek hudebních hostů se v přímém přenosu na ČT1 představí například Marek Ztracený, Tereza Kerndlová, Toxique, Ewa Farna, Aneta Langerová, Čechomor, IMT Smile, Gipsy.cz či němečtí Aloha From Hell.

„Uvidíme, jak to večer dopadne, ale řekl bych, že z osmdesáti procent budou naše představy o jeho podobě naplněny,“ říká Lešek Wronka z agentury Lewron Music, která ceremoniál pořádá. „Hodně jsme investovali do vizuálního ztvárnění.“

Klára Vytisková (Toxique)

FOTO: Ondřej Lazar Krynek

Wronka musel minulý víkend překousnout ohlášenou neúčast skupiny Tata Bojs, která soudí, že úroveň vyhlášení cen klesá a nechce být na pódiu s umělci, kteří nejsou blízcí jejímu srdci.
„To jsou úsměvné argumenty. Pamatuju si, jak právě Tata Bojs před lety usilovali o to, aby na Andělích mohli vystoupit. Také si nedokážu představit, že by na Grammy třeba Coldplay řešili, jestli tam bude i Madonna nebo Britney Spears,“ konstatuje Wronka.

Prozradil také, že by v budoucnu Anděly opět rád přesunul do Ostravy, kde se už dvakrát konali.
Iniciátorem přesunu akce do severomoravské metropole byl Petr Šiška, zatím poslední prezident Akademie populární hudby. Postu se vzdal v lednu, po pěti letech práce. Zatipoval si, jak se akademici při letošním hlasování ve druhém kole zachovají.

„I po výrazném snížení počtu akademiků ze šesti set na nějakých sto deset se budou snažit zachovat si intelektuální tvář a půjdou po méně komerčních projektech. Proto by mohli zabodovat Toxique, na které bych také vsadil. Mezi zpěváky vyhraje Bárta, i když osobně bych to přál Nohavicovi. Zabodovat by mohla Klára Vytisková jako zpěvačka, cenu za klip asi akademici dají Bratrům Ebenům, i když jejich Folklóreček je po sté opakovaný fór. Anděla za píseň roku by mohli dostat Airfare, i když pro mě byl jednoznačný hit Ztrácíš.“