„Lidé si myslí, že hvězdy mé velikosti jsou přeplaceny, a v podstatě se nemýlí. Neberou ale v úvahu, že internetové pirátství v mnoha případech okrádá autory hudby, ne interprety. Bohaté rockové hvězdy nevolají po vyšších tantiémách, jsou ale povinny bránit kolegy. Hudební branže se ocitla v beznadějné situaci, kterou změní až den, kdy do problému vstoupí filmové společnosti. V tu chvíli se začne něco dít,“ tvrdí Bono.

Jsme na straně posluchačů, našich klientů

Několik britských hudebníků, mezi nimi Robbie Williams, Radiohead, Dave Rowntree z Blur nebo písničkář Billy Bragg, je ovšem proti tomu, aby se fanoušci, kteří si nelegálně stáhnou hudbu, trestali. Minulý týden o tom někteří diskutovali v Londýně.

Billy Bragg poté řekl: „Myslíme si, že by umělci měli mít možnost rozhodnout o tom, jakým způsobem se bude jejich hudba prodávat, tedy i možnost dát písničky ke stažení zdarma. Všichni vědí, kdy taková chvíle nastane, a všichni mají možnost tomu předejít tím, že si nahrávku pohlídají a na internet ji nepustí. Jsme na straně posluchačů, našich klientů.“