Měl jsem možnost být v posledních pěti letech blízko organizace slavnostního vyhlášení Andělů. Každý takový večírek stojí hromadu peněz, pár miliónů, přitom hudební branže takovými částkami nedisponuje, ba co víc, v současné době se gramofirmy, které mají na cenách největší zájem kvůli zvýšení popularity a případně prodejnosti alb svých oveček, drží tak tak nad vodou. Dávat peníze prostě nemohou. V minulosti alespoň vozily velké zahraniční hvězdy (R. E. M., Cher, Chris Rea aj.). To už nedělají, z ekonomických důvodů.

Pokud tedy hudební ceny chceme mít, musíme se smířit s tím, že peníze na jejich vyhlášení je třeba sehnat od sponzorů. Ti za to logicky něco požadují. Kromě potřeby mít svého zástupce na obrazovce je to především vysoká sledovanost ceremoniálu v televizi, alespoň miliónová.
Aby tedy byla splněna jejich přání, zvou se k vystoupení hosté, kteří mají potenciál přitáhnout k obrazovkám dost lidí. Jejich přítomnost pomáhá hudebním cenám existovat; průzkumy sledovanosti v minulosti totiž vykázaly pokles počtu sledujících diváků při vystoupeních kapel všeobecně nepříliš známých.

Nabízí se samozřejmě možnost hudební ceny zrušit. To by ale české hudbě spíš ublížilo, v médiích na růžích ustláno nemá. Nabízí se také cesta vymyslet model „umělečtější“. To by bylo ideální, ale jaký má být? Pokud ani jedna z možností není na programu dne, je třeba brát realitu jaká je. Tím, že se Tata Bojs ceremoniálu nezúčastní, nic nevyřeší a ničemu nepomohou.