Matonoha dostal hlavní roli miliardáře. „Tomáš Matonoha je noblesní, pro ženy přitažlivý a mužům sympatický, takže může hrát i gaunera a současně být v této roli uvěřitelný,“ říká Tomáš Vorel. „Zároveň se s ním dobře spolupracuje, přináší spousty nápadů. Pro film například složil ústřední píseň Ulovit miliardáře,“ dodává.

Bývalý teenagerský idol Jiří Mádl, který se už postupně vzdaluje rolím rafťáků a skejťáků, hraje v Ulovit miliardáře úlisného PR manažera Lehkého. V roli policejní mluvčí Táni Jakubíčkové se představí Ester Janečková, známá ze seriálu Ošklivka Katka.

„Vhodnou herečku pro tuto  roli jsme hledali rok. Nakonec nás nejvíce přesvědčila  Ester Janečková,“ popisuje průběh castingu Tomáš Vorel. „Zvítězila tím, že je skromná a zároveň uhrančivá. Není agresivní, je prostě přirozená. Ve filmu ztvární policejní tiskovou mluvčí. Je to přesný protipól televizní rosničky Kateřiny Hodžové, kterou ve filmu hraje Kateřina Sedláková.“

Režisér ani tentokrát nehodlá vynechat silnou vorlovskou stylizaci, kterou známe z Kouře či Pražské pětky. Na vizuální podobě filmů spolupracuje Vorel už léta s kameramanem Markem Jíchou, který si také libuje v digitálních záznamech a tricích. Točit se bude na digitální kameru Red One 4K. Stejnou kamerou natočili např. Che Guevaru Stevena Soderbergha.

Politici a PR manažer se chtějí zbavit podnikatele

Ve filmu dostane PR manažer Lehký (Jiří Mádl) vládní zakázku, aby z konkurenčních důvodů odstavil podnikatele Grossmana (Tomáš Matonoha). Pro tento účel získá novináře a rozjede kampaň se zinscenovanou reportáží, ve které Grossman mlátí rómského chlapce Lájoše.

Reportáž lavinovitě převezmou další média a najednou má každý potřebu si do Grossmana kopnout. I vypočítavá přítelkyně Kateřina (Kateřina Sedláková), televizní rosnička, cítí, že by to mohlo ohrozit její kariéru.

Do kin by měl snímek jít letos 1. října.