Co vás dovedlo ke společnému koncertování?

Ztracený: Z mého pohledu je to další krok v tom, co dělám. Všechno bylo jak mělo, mé písničky se hrály v médiích, deska se prodávala a pak jsem postavil kapelu. Záhy přišel nápad vyrazit na koncerty s Annou K, která má pověst živelné a dobré koncertní zpěvačky. Potkali jsme se v projektu Allstars, v němž jsme zpívali spolu s dalšími písničku. Pak už to bylo víceméně rychlé.

Kdy jste Marka Ztraceného objevila vy?

Anna K: Měla jsem v posledních měsících vážné zdravotní komplikace a je jasné, že pro mě bylo důležitější zbavit se jich, ne sledovat dění na hudební scéně. Proto jsem se s Markem setkala teprve ve chvíli, kdy mě jeho management oslovil s tím, jestli bychom ho nevzali na Best Of Tour. Dostala jsem jeho desku, zjistila jsem, že písničku Ztrácíš samozřejmě znám, protože jsem ji už předtím slyšela v rádiu, a po dvou dnech, které jsem si vzala na rozmyšlenou, jsem se společným turné souhlasila.

Z Markovy hudby jde totiž velmi dobrá energie, hrají s ním dobří muzikanti a on sám je talentovaný kluk, žádná uměle vytvořená hvězda. Navíc je mi sympatické, že si zvolil cestu živého hraní, přestože už získal a získá různé hudební ceny a mohl by to dál zkusit pouze přes média. Je to ten nejpřirozenější a nejpoctivější přístup.

Jak jste říkala, vaše Best Of Tour bylo odloženo. Důvodem byly zdravotní komplikace, které jste měla po onemocnění imunitního systému. Už jste v pořádku?

Anna K: Turné bylo odloženo dokonce dvakrát. Všechno špatné bylo ale určitě k něčemu dobré. Už zase zkoušíme, strašně se na koncerty těšíme a za sebe mám pocit, že mě teď jen tak něco neskolí. Ano, už jsem v pořádku.

Marku, sledoval jste kariéru Anny K?

Ztracený: Každý, kdo sledoval hudbu v rádiích, musel její písničky znát. Já to měl podobně.

Zpíval jste někdy někde nějakou její skladbu?

Ztracený: Nezpíval, ale asi máme rádi podobnou poetiku. Já mám v repertoáru píseň Pohádky a ona zase Pohádka. Možná právě tohle předurčilo naše spojení…

Říkali jste, že jste se setkali při nahrávání písničky Ty jsi jako já projektu českých zpěváků Allstars. Výtěžek z něho půjde na fond Veselý senior pro zlepšení situace v LDN. Co pro vás bylo na té práci zajímavé?

Ztracený: Pro mě to byla první možnost zúčastnit se nějakého charitativního projektu. Bral jsem jako čest, když mi někdo zavolal a požádal mě, abych v té skladbě zpíval a věnoval na desku jednu svou písničku. Jde konkrétně o Pohádky.

Anna K: Já se zúčastnila už spousty charitativních akcí. Musím si je už pečlivě vybírat, protože mi neustále někdo volá, abych podpořila to či ono. Kdybych ale všechny nabídky akceptovala, nedělala bych v podstatě nic jiného. Ráda využívám svůj obličej k propagaci smysluplných věcí, na něž mi přijde důležité upozornit.

Dělám například s Nadací Terezy Maxové, která pomáhá kojeneckým ústavům. Účastním se různých akcí pro zvířata, jsem taková zvířecí máma. Bojuji proti dálnici D3 v Posázaví, organizovala jsem celý koncert proti její stavbě, sama jsem na něj po večerech lepila plakáty. Pokud jde o Allstars, oslovil mě René Hnilička z Óčka. Vzniklo to na popud článků, v nichž se psalo o tom, jak je to v léčebnách pro dlouhodobě nemocné otřesné.

Sledujete, jak akce, na kterých jste se podílela, dopadají?

Anna K: Sleduju to až do konce, hlídám si, kam vybrané peníze putují. V rámci našeho turné poběží na internetovém serveru aukro.cz charitativní aukce, z níž výtěžek půjde pro kojenecké ústavy. Zaangažovali jsme do toho i Marka. Budeme dražit pár zajímavých předmětů.

Marek například nabízí společnou večeři, snad z něho dostanu i tu jeho černo-fialovou kravatu. Já budu dražit kytaru, mikrofon, na který jsem zpívala celé turné k albu Večernice, fotku, kterou jsem sama vytvořila, a další věci. Na koncertech budu o aukci mluvit a ona pak proběhne na internetu.

Vystoupíte na turné i společně?

Ztracený: Těžko říct, ale není to špatný nápad.

Anna K: Myslím, že v rámci zkoušení a poznávání něco vymyslíme. Marek má v sobě strašný přetlak energie, což mám ráda.

Marku, pro vás to bude první velké turné. Co od něho očekáváte?

Ztracený: Jsem snílek. Strašně se na něj těším, velmi to s kapelou řešíme a možná trochu naivně doufáme, že na koncertech bude atmosféra jako třeba ve Wembley a že si to lidi budou pamatovat.