Poslední účastníci pak nepovolenou party opustili v neděli po 6. hodině ranní. "To zůstalo na místě asi dvacet automobilů, ale teď jsou už všichni pryč," řekl Právu v neděli dopoledne operační důstojník českolipské policie.

Vypuknuvší tajnou technoparty zaznamenali policisté v sobotu ráno. "Účastníci akce se začali do Ralska sjíždět v noci z pátka na sobotu," uvedla pro Právo mluvčí českolipské policie Ivana Baláková a dodala, že obecní úřad začal akci okamžitě vnímat jako nepovolenou, protože jim nebyla nahlášena.

Proto starosta Ralska Jindřich Šolc (nez.) vyzval účastníky v sobotu v 10:30, aby technoparty zrušili a odjeli. Neposlechli ho však, a tak je o tři a půl hodiny později k ukončení srazu vyzvali policisté. Účastníci technoparty, mezi nimiž byli kromě Čechů také Němci nebo Rakušané, nepřestali s hudbou a tancem ani do stanovené lhůty v 15:30.

"Příslušníci pořádkové jednotky a pořádkové služby spolu s psovody na místě zasáhli a přiměli účastníky, aby vypnuli a odpojili aparaturu. Neodehrály se naštěstí žádné potyčky, lidé na policisty útočili pouze slovně," popsala zákrok Baláková. Do akce bylo přitom povoláno asi padesát policistů. Ti kromě zákroku ještě kontrolovali přítomné osoby a dohlíželi na jejich odjezd z prostoru.