Loni se předání cen uskutečnilo v O2 Aréně, která pojme několik tisícovek diváků. Nyní se stěhuje do TOP Hotelu se sálem pro osm set lidí. Proč?


Když jsme se loni s Petrem Šiškou a naší společností Petarda Production rozhodli uspořádat ceny v O2 Areně, věděli jsme, že pak už u nás nepůjde udělal větší ceremoniál.

Byla to výzva, snad splnila i naše očekávání, ale lišili jsme se v názoru na to, zda je O2 Arena ideální pro televizní přenos. Pořádání akce v tak velké hale bylo také nesmírně náročné finančně, proto letos nebylo její opakování tam na pořadu dne. TOP Hotel odpovídá našim představám o velikosti sálu a půjde v něm jednodušeji vyrobit televizní přenos.


Dotkla se Andělů finanční krize?


Jednoznačně. Velké firmy, které byly našimi partnery, prostředky na kulturu omezují a hledí především na kvalitu. Přesvědčit je o tom, aby pokračovaly ve spolupráci na Andělech, bylo těžké, navíc výrazně snížily objem peněz, které do akce daly.
Neměli jsme ani tak problémy s tím, že by nám nechtěli peníze dát, jako s tím, že nám nemohou dát tolik. Také nám odešel hlavní partner, kterého nahradila společnost ČEZ.


Co říkáte nominacím?


Z mého pohledu je velmi těžké vybírat. Underground je skutečným undergroundem, v televizi se muzika moc nehraje, rádia pouštějí málo české produkce, opakují se stejní interpreti a nových objevů nepřibývá.

Nezávidím akademikům jejich výběr, protože představit někoho nového a talentovaného je těžké. Navíc akademici vědí, že se od nich neočekávají hlasy pro někoho, kdo je komerčně úspěšný, protože by je to poněkud diskvalifikovalo. Přesto jsem s nominacemi spokojený. Nenašel jsem mezi nimi nic, co by nebylo kvalitní a nezasloužilo si pozornost.


Několik nominací má, ať už se skupinou Kryštof, nebo jako zpěvák sám, i konferenciér andělského večera Richard Krajčo. Může nastat situace, kdy bude muset měnit konferenciérskou roli s rolí oceňovaného. Neměl by udílení cen uváděl někdo jiný?


Budu upřímný. Vyhlášení cen bude vysíláno Českou televizí v hlavním vysílacím čase. Už jen kvůli tomu je výběr moderátora těžký, jelikož tzv. tváří České televize není moc a další moderátoři, kteří by eventuálně připadali v úvahu, jsou u konkurenčních televizí.

Moderátor Andělů musí být zkušený, musí mít přehled v pop music, měl by být vtipný a současně schopný improvizátor. Když půjdete dál, zbudou vám Marek Eben a Richard Krajčo. No, a my jsme oslovili Richarda, který už Anděly moderoval. Myslíme, že to zvládne.