Nahlédnutí do zákulisí, hereckých šaten, zkušeben, šití nádherných kostýmů, vše pod přísným okem režiséra Jozefa Bednárika doplňují výpovědi herců, především člena Slovenského národního divadla Leopolda Haverla, který hraje titulní postavu vitálního Řeka, a jeho kolegyně Božidary Turzonovové, která v Praze ztvární Bubulínu.

"Řek Zorba je učebnice, která člověku zodpoví základní otázky po víře, politice, vztahu k životu, stárnutí i smrti. Je to muzikál s velkým M," řekl na čtvrtečním setkání s novináři režisér Jozef Bednárik.

 Páteční pražská premiéra Řeka Zorby v Divadle na Vinohradech (3.10. od 19.00) je již téměř vyprodaná, ale lístky na sobotní odpolední (14.00) i večerní (19.30) představení jsou ještě v prodeji v pokladně vinohradského divadla, síti Ticket art a pořádající agentuře Zuza art production v Panské 8, Praha 1, on-line objednávky info@zuzaart.cz. Hostování Řeka Zorby se koná pod patronací Ireny Schusterové, manželky prezidenta Slovenské republiky, Právo je jeho mediálním partnerem.