Američané jsou mistři ve vymýšlení různých možností jak prodat, co dělají. Proto i prohlídky přípravy Grammy jsou zcela regulérní entertaiment business, kdy je skupině přidělen průvodce a zakázáno jakékoli focení, ačkoliv částka za prohlídku s ohledem na malý zájem pravděpodobně nebude nejnižší.

Průvodce nám ukázal pouze malou část multifunkční haly, včetně cestičky, kterou absolvují výherci Grammy k fotografům a novinářům, stolu se zašlým ubrusem na „nepravé“ Grammy určené pro účely focení a hlavního tiskového sálu.

Vyhlašovací hala Staples Center působí ošuntěle

V době naší návštěvy všude probíhaly ještě přípravy, a tak jsme klopýtali o řadu kabelů. Spousta manuálních pracovníků totiž čile sestavovala kulisy. Údajně kolem stovky inženýrů se motalo kolem ozvučovací a projekční techniky, všude probíhaly montážní práce a vlastní provedení již dokončených konstrukcí často působilo nedotaženým, improvizovaným dojmem.

Celá hala Staples Center rovněž není žádným výstavním prostorem. Působí spíše takovým opotřebeným dojmem a většinu účastníků naší prohlídkové skupinky zklamala.

Před halou jsme pak zhlédli, jak se buduje koridor s červeným kobercem. Na již zbudované části nám dovolili vyfotit se ještě s igelitem překrytými logy 51st Grammy, ukázali nám „pódia“ reportérů a kameramanů.

V hlavním sále probíhaly zkoušky hudebníků. Do sálu jsme ovšem směli vstoupit pouze na omezený prostor asi dvaceti řad v druhé půli hlediště. Během naší prohlídky stačili všudypřítomní pracovníci ostrahy dvakrát kontrolovat nálepky na oděvu, které nás autorizovaly ke vstupu.

Na vystoupení se chystal také Stevie Wonder

V době naší prohlídky zkoušeli na vystoupení na ceremoniálu Jonas Brothers a jejich host Stewie Wonder, který se jako správná hvězda objevil se značným zpožděním, zatímco celý doprovod i trojice bratrů byly už dávno přítomny.

Dlouho se všechno ladilo, zkoušelo se ozvučení, pak se chvíli předváděl Wonder, a než proběhla zkouška písničky, uplynula hodina. První pokus neproběhl zrovna úspěšně, byly slyšet hlavně bicí a pak už skoro nic, čili zvukaři měli asi dost práce. Náš nabitý program ale neumožňoval zůstat déle, takže ke zkouškám kamer už za naší přítomnosti nedošlo.