Právě doprovodný program má být pro návštěvníky dalším velkým lákadlem.
Pořadatelé připravili na zahájení v pořadí 47. mistrovství světa v klasickém lyžování velkolepou laserovou show pod názvem Bílá noc. Na úvod zazpívá českou státní hymnu Karel Gott, aby ho následně na pódiu vystřídala legendární skupina Deep Purple.
„Značný zájem mezi diváky je nejenom o zahajovací ceremoniál, ale i o koncert skupin Elán, který proběhne v Tisport aréně v pátek 20. února. Zájem je i o vstupenky na samotné závody,“ řekl Právu mluvčí organizačního výboru MS Zdeněk Soudný. Zatím nejlépe se prodávají vstupenky na finálové závody, ale i na divácky atraktivní štafetu mužů. U doprovodného programu návštěvníky nejvíce láká úvodní ceremoniál.

Děti do dvanácti let mají vstup zdarma

Informace, které mezi lidmi kolují, že ceny vstupenek jsou předražené, vyvrací prezidentka organizačního výboru MS Kateřina Neumannová.
„Závody světového šampionátu mají možnost navštívit opravdu všichni. Ceny vstupenek totiž začínají již na 250 korunách, přičemž děti do 12 let anebo výšky 140 centimetrů neplatí vůbec," uvedla Kateřina Neumannová
"Mistrovství světa v Liberci je jedinečnou příležitostí vidět špičky světového sportu na vlastní oči a chceme tuhle šanci dát co největšímu počtu lidí,“ vysvětlila Neumannová. Dostupné jsou ovšem i vstupenky na doprovodné koncerty, které na úvodní ceremoniál přijdou na 500 až 700 korun a na skupinu Elán dokonce od 400 do 480 korun.
„Počty prodaných vstupenek v posledních dnech stále stoupají. Zájem mají také diváci ze sousedního Polska a Německa,“ shrnul Soudný.