Film bude založen na románu Jamese C. Blakea The Friends of Pancho Villa. Scénář píše podle britského Guardianu sám režisér spolu s Gordanem Mihičem, který pracoval i na jeho dnes už legendárním filmu Černá kočka, bílý kocour.

Kusturica uvedl, že revolucionářem Pancho Villou byl fascinován už za studentských let. Javier Bardem je pro něj volbou číslo jedno, ale herec zatím roli nepřijal. "Doufám, že si s ním brzy promluvím, jeho účast zatím není potvrzená," uvedl.

O revolučním vůdci Villovi už bylo natočeno několik filmů, Viva Villa! s Wallace Beerym z roku 1934 byl nominován na Oscara, dále je tu Pancho Villa z roku 1972 s Telly Savalasem alias inspektorem Kojakem a naposledy televizní film Antonio Banderase nazvaný V hlavní roli Pancho Villa osobně z roku 2003.

Javier Bardem patří v současnosti k nejžádanějším hercům světa, točil s Woody Allenem, Pedro Almodóvarem i Milošem Formanem a může si dovolit odmítat nabídky. Naposledy byl k vidění jako svůdný španělský umělec v komedii Vicky Chritina Barcelona, jako zabiják v thrilleru Tahle země není pro starý nebo v Goyových přízracích. Předtím hrál např. v oceňovaných filmech Než se setmí, Pondělky na Slunci, Na dno vášně a Vysoké podpatky.