Jednou z hvězd muzikálu měla být herečka a zpěvačka Kateřina Brožová. Měla ztvárnit roli Alžběty, ovšem několik dnů před premiérou se s ní Filip Renč rozloučil.

"Nemám rád konfliktní lidi, kteří na sebe strhávají pozornost. Nemám rád hvězdné manýry, to všechno člověka vysiluje, tím spíš, když je realizace postavena na týmovém duchu. Pokud by měl někdo trčet, potom v kvalitě. To se ale v případě Kateřiny Brožové nedělo," sdělil Právu Renč.

Podle producenta Oldřicha Lichtenberga nebyl rozchod s Brožovou tak dramatický, jak uvedl deník Blesk. Měla prý spoustu závazků a Rebelové byl ten, kterému nemohla věnovat dost času. Je s ní domluvena spolupráce na jiných projektech.

"V divadle musí být naprostá disciplína. Když ji vyžaduji od sebe a od ostatních, nevím, proč by ji někdo neměl akceptovat. Trhá to kolektiv," podotkl ještě Renč.

Talenty pro českou pop music?

Rozdíl mezi filmovým zpracováním Rebelů a jejich muzikálovou podobou je velký. Tvůrci museli napsat nové libreto, vymyslet čtrnáct projekcí, v nichž se nepromítají záběry z filmu, změnila se choreografie.

"Co lze ve filmu jenom naznačit, je v muzikálu nutné odzpívat a odtancovat. Všechno musí být jasnější a srozumitelnější. V divadle se návštěvníci soustředí na celé jeviště, nejen na detail, který jsem mohl nabídnout ve filmu," řekl Právu Renč.

O tom, že se Rebelové převlečou do muzikálové podoby rozhodl úspěch filmu. Tvůrci chtěli prodloužit jeho životnost a akceptovali nabídku produkce divadla Broadway, kde skončil muzikál Kleopatra.

"Všichni teď automaticky očekávají úspěch, což jsem cítil od začátku a velmi mě to svazovalo. Nejsem divadelní režisér, nicméně jsem rád, že jsem k tomu přičichl," tvrdí Renč.

Rebelové za sebou mají dva a půl měsíce dennodenního zkoušení. Začínalo se v devět ráno a končilo v sedm večer, někteří tvůrci v divadle spali a světlo prý svítilo až do páté ranní. Protagonisté byli vybírání od loňského listopadu, poslední nová tvář přišla v červnu.

"Řekl bych, že je tu řada talentovaných zpěváků i tanečníků. Někteří by mohli rozčeřit hladinu české pop music. Osobně bych sázel na Slovenku Zdenku Trvalcovou. Je talent v rámci muzikálu jako žánru," říká Renč.

Rebelové se budou hrát denně od osmnácté hodiny, o víkendech také ve čtrnáct. Momentálně je prodáno 40 000 vstupenek.