Politicky angažovaný Springsteen alias "hlas dělnické Ameriky" si s E-Street Bandem natočil desku, na které se drží svého typicky staromódního pojetí pop-rocku. Jednoduché písničky ve středním až rychlém tempu ve stylu sloka-refrén-sloka-refrén-saxofónové sólo si vystačí s pár akordy.

Refrény mají stadiónový potenciál a jsou podkreslovány docela příjemnými vyhrávkami na varhany, občas se ozve krátké kytarové sólo a nakonec dojde i na poněkud cukerínové smyčce. Po první půlce desky už to popravdě začíná být trochu nuda, ale Springsteen jako by to tušil, přece jen lehce odbočí v bluesrockově laděné Good Eye nebo folkovější Tomorrow Never Knows.  

Písně mají jednu silnou stránku - vyzařují velkou naději, jak hudebně tak textově. V krizových časech na to jistě slyší nejen Američané. Springsteen opěvuje prosté dívky pracující v supermarketu a přesvědčí vás, že má smysl pracovat na společném snu o lepší Americe, potažmo světě. Optimistický zvuk uklidňuje, jen někdy zahlodá červíček - není toho patosu už nějak moc?

Bruce Springsteen: Working on a Dream Sony BMG 2009