McKagan s Novoselicem dosud psali pro lokální Seattle Weekly, ale první ze slavných rockerů nyní "povýšil", alespoň pokud jde o známost média. Bude psát sloupky pro časopis Playboy.

Komentátoři se pozastavují nad tématem jeho rubriky, což jsou finance. Fanoušci ani většina novinářů dosud neměla ani tušení, že někdo z Guns n' Roses rozumí obchodu nebo že vůbec vystudoval jakoukoliv školu.

“V posledních pár letech jsem dělal stále více rozhovorů o financích. Začalo to v roce 2004, když se mě redaktor nějakého hudebního časopisu zeptal na mé zkušenosti ze studia obchodu, které jsem začal po skončení kariéry s G n’R,” vysvětluje kytarista.

Domnívá se, že svým psaním pro Playboy může i vrhnout světlo na některé zločince z Wall Streetu a třeba je i "sestřelit". "Možná budu hlasem lidí, tím, který se nedá koupit. Nikdo se mě vlastně ještě nepokusil podplatit, ale jestli to zkusí, dám vědět," slibuje rockový ekonom.

Slashovy deníky

Saul Hudson alias Slash.:Saul Hudson alias Slashfoto: www.slashonline.com

McKagan byl v minulosti znám spíše svým divokým životním stylem. Spolu s kytaristou Slashem si prošli alkoholovým i drogovým obdobím, proslulý je jejich výstup na udílení American Music Awards, kde v přímém televizním přenosu vešli na pódium s lahvemi a jejich opilecké nadávání vzápětí způsobilo přerušení vysílání.

Slash toto období štavnatě líčí i ve svých denících, které zatím vyšly jen v angličtině. Popisuje své pocity prázdnoty a neschopnost žít spořádaným konzumním životem. 

"Všechno, co jsem chtěl, byly drogy," píše v předčasných memoárech. Přesto si ale domluvil rande s pornohvězdou Traci Lords. V jedné pasáži popisuje, jak přišla k němu a on se právě plazil po podlaze po dvou dnech kouření cracku. Jeho kamarád se pochlubil, že mají její film, a Traci řekla "něco jsem si zapomněla v autě", čímž vztah skončil.