Do hlavních rolí komedie obsadil herce Jiřího Dvořáka, Petra Kostku, Ladislava Freje, Janu Markovou, Andreu Elsnerovou, Michala Novotného a další. Vinohradská scéna vstupuje do nové sezóny s novým logem i výtvarným zpracováním propagačních materiálů. Plakát i program ke Králi jelenem vytvořil Adam Hoffmeister, který je i autorem nového loga divadla. "Pokládám ale za důležité, aby se neztratilo to, co v Divadle na Vinohradech bylo dobré. Stát v jeho čele znamená respektovat tradici a zaměřit se na tvořivé a poctivé hledání," řekl na setkání s novináři u příležitosti zahájení sezóny umělecký šéf Martin Stropnický, který stojí v čele souboru od letošního dubna.

Důraz na hereckou kvalitu

Důraz klade na kvalitní herecký soubor, který chce průběžně doplňovat o mladé talentované herce. "Nesmíme si nechat uniknout nejšikovnější z mladých lidí, ale zároveň nechci, aby zde někdo setrvával v omylu. Budu pečlivě zvažovat, koho a na jak dlouhou dobu určitou budu angažovat," prohlásil šéf divadla, kam se už léta chodí především "na herce". Nejlépe prodávanými tituly pražského Divadla na Vinohradech jsou komedie Dáma od Maxima a Brouk v hlavě, který se už dokonce blíží k dvousté repríze.

V letošní sezóně je na co se těšit

"V letošní sezóně nabídneme divákům žánrovou pestrost spojenou se snahou o maximální kvalitu provedení," slibuje Stropnický. Diváci se mohou těšit na hru Krejčovský salon s hostujícím Marianem Labudou a Jiřinou Jiráskovou, Anouilhova Tomáše Becketa si zahraje Martin Stropnický, Frielovy Lásky paní Katty jsou hereckou příležitostí pro návrat Jiřiny Bohdalové na divadelní prkna, komedii útočící na bránice diváků zastupuje Il Stupendo - Tenor na roztrhání Kena Ludwiga. Režiséry titulů v nové sezóně budou Petr Novotný, Jan Novák, Vladimír Strnisko i Jiří Menzel.

Právo je mediálním partnerem Divadla na Vinohradech.