Bruce Springsteen: Working On A Dream


Bruce Springsteen přichází po roce s další studiovou deskou, kterou nazval Working On A Dream. Najdete na ní i písničku The Wrestler ze stejnojmenného filmu, za který nedávno obdržel Zlatý Globus.

Jako většinu svých desek i tuhle nahrál spolu s E-Street Band, produkci obstaral  Brendan O'Brien. Recenzi si můžete přečíst zde.

Sony BMG

 

 

Franz Ferdinand: Tonight


Indie rockový kvartet ze skotského Glasgow Franz Ferdinand nevydal studiovku čtyři roky, a to si na ni museli fanoušci, díky půl roku trvajícím odkladům, ještě počkat. Na novince Tonight vsadili spíše na taneční rytmus než na rocková klišé, inspiraci hledali i v jamajské hudbě a jejích opakujících se rytmech. Produkci má na svědomí Brian Higgins (Sugababes, Texas nebo Pet Shop Boys).

Day After

 

 

Sepultura: A-Lex


Brazilští trashmetalisté se na své nové desce nechali inspirovat kontroverzní novelou Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč, což je patrné i z názvu koncepčního alba A-Lex (podle hlavního hrdiny Alexe).

V novince se tentokrát soustředili na kytary více než je u nich zvykem, a tak je A-Lex zatím nejmetalovějším albem v historii skupiny. Což mu rozhodně neubírá, naopak. Na produkci osmnácti nových písní dohlížel Stanley Soares. Pokud toužíte vidět je naživo, vězte, že v únoru si můžete vybrat mezi koncerty ve Zlíně a Plzni.

Mystic Production

 

 

John Frusciante: The Empyrean


Kytarista Red Hot Chilli Peppers John Frusciante se pouští do sólových počinů docela často, tentokrát se na novince The Empyrean vypravil zkoumat vody progresivního rocku. Jde o koncepční album textově i hudebně, ale lyrický příběh se zde nachází jen v náznacích.

Frusciante si celé album produkoval sám a kromě coververze Song To The Sirens od Tima Buckleyho i sám napsal. Na nahrávce spolupracoval baskytaristou Michaelem “Flea” Balzarym z RHCP a bývalým kytaristou The Smiths Johnnym Marrom.

EMI

 

 

Kiss: Ikons


Po pětatřiceti letech existence už může kapela žít jen z opakovaného vydávání nejrůznějších kompilací. A toho rockeři Kiss využívají více než bohatě. Tentokrát si dali záležet a připravili opravdovou sběratelskou lahůdku – set Ikons obsahuje čtyři desky, z nichž každá je věnovaná jednomu ze členů. Celkem tu najdete šedesát písní a krásně vyvedený booklet z mnoha fotografiemi.

Universal