Ocas ještěrkyČeské filmové drama Ocas ještěrky je příběhem o vysvobození z nástrah zla a hříchů, které jsou nám stejně jako šance dobra dány při narození ve stejné míře.

Narození Josefa Bárty provází věštba - zemře ve věku 29 let. A je mu právě tolik, když ho opustí žena i se synem, a jeho svět se hroutí. Podivné přátelství s nespoutaným Gabrielem vnáší do Josefova bytí nový impuls, zároveň ho však přivádí do stále větších problémů. Zdá se, že nově poznaná láska je nalezením smyslu jeho života, ale dramatický sled událostí vystaví Josefa zkouškám, které mu pomohou změnit sebe i svůj osud.

Ocas ještěrky, Česká republika, 2008, 90 min., české znění, režie: Ivo Trajkov, hrají: David Švehlík, Karel Zima, Marie Durnová, Verica Nedeská, Karel Dobrý...

Valčík s Bašírem


Režisér a hlavní hrdina filmu Ari Folman byl v září 1982 vojákem izraelské armády. Účastnil se izraelské invaze do západního Bejrútu a byl u toho, když v palestinských uprchlických táborech Sabra a Šatíla došlo ke krutým masakrům. Jenomže má problém - nic z toho si nepamatuje.

V animovaném válečném dramatu Valčík s Bašírem se vydává za svými dávnými známými, kteří mu mohou pomoci překonat trauma a amnézii. Vyzraje na svou vlastní paměť, která mu odmítá vydat svědectví oněch temných dnů?   
    
Vals Im Bashir, Izrael / Německo / Francie 2008, 90 min., české titulky,  režie: Ari Folman

Zrádce


Špionážní drama zrádce je příběhem bývalého amerického vojáka, který je na útěku před největšími zpravodajskými službami.

Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny stopy vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi. Horn, tajuplný člověk se spletí kontaktů na teroristické organizace, má zvláštní tendence objevit se na místě činu kdykoliv, kdy se zhroutí nějaká velká operace. Ale je vše opravdu tak jednoznačné?

Traitor, USA 2008, 114 min., české titulky, režie: Jeffrey Nachmanoff, hrají: Don Cheadle, Guy Pearce, Saďd Taghmaoui, Neal McDonough, Aly Khan.
...

Underworld: Vzpoura Lycanů


Když měl v roce 2003 premiéru film Underworld, získal si svým poutavým příběhem o staletí dlouhé válce mezi dvěma rasami nesmrtelných diváky po celém světě. Nemilosrdní upíři a divocí vlkodlaci se vrátili v pokračování Underworld: Evolution.

Nyní se příběh vrací v čase o téměř tisíc let na samotný počátek velkolepého konfliktu. Mladý Lycan Lucian se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi, démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja, aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví.

Underworld: Rise of the Lycans, USA 2009, 92 min., české titulky, režie:Patrick Tatopoulos, hrají: Rhona Mitraová, Steven Mackintosh, Bill Nighy, Michael Sheen, Shane Brolly, Tania Nolanová, Kevin Grevioux...