Snímek, který je kombinací komedie, strašidelné pohádky a psychologického dramatu, se utká s dalšími dvanácti v sekci Generation Kplus, která uvádí ty nejlepší filmy „sledující svět pohledem dětí a mladých lidí“.

„Mám velikou radost! Připadá mi, že tuto sekci snad vymysleli speciálně pro nás!,“ reagovala na zprávu Mária Procházková a producent filmu Vratislav Šlajer dodal: „Lepší mezinárodní premiéru jsme si nemohli přát. Je to pro nás velká čest. Pro film to ale znamená i potenciál dalšího zahraničního uvedení a prodejů. Navíc doufám, že mezinárodní úspěch upozorní na film i v Čechách a do kina dorazí další diváci.“

Na Berlinale soutěžily před dvěma lety filmy Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela v hlavní soutěži a dvě animované pohádky z Fimfára 2 v Generation Kplus. V nesoutěžní Panoramě byl tehdy s výborným ohlasem uveden film Davida Ondříčka Grandhotel a v sekci Forum...a bude hůř Petra Nikolaeva, což bylo považováno za pootevření dveří českému filmu na velké festivaly, kde o nich předtím dlouhá léta nebylo slyšet. Letošní Berlinale uvede mimo soutěž snímek Jana Švankmajera Možnosti dialogu z roku 1982.