Johann Wolfgang Goethe: Faust


Jedno z největších děl světové literatury vychází ve skvělém, dnes již klasickém překladu vynikajícího českého překladatele, literárního historika a básníka Otokara Fischera. Goethův Faust ztělesňuje drama základních otázek, s nimiž život člověka konfrontuje od nejstarších dob do současnosti: hledání smyslu existence, touhy po lásce a poznání a především po tom, co přesahuje lidskou smrtelnost.

Academia, překlad Otokar Fischer, 576 str., váz., 435 Kč

 

 

Margaret Mitchellová: Jih proti Severu 1 a 2


Dramatický milostný příběh Scarlett O‘Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích. Nové vydání tuto tradici dodržuje.

Scarlett, krásnou, rozmarnou a tvrdohlavou dceru majitele plantáží, vychovávají jako pravou jižanskou dámu, která se musí podřizovat přísným společenským pravidlům a tradicím. Její výbušná povaha se ale proti konvencím vzbouří, když se zamiluje do romantického Ashleyho Wilkese a rozhodne se ho získat za každou cenu, bez ohledu na to, že je zasnoubený s jinou ženou. Přitom po ní touží kontroverzní a záhadný Rhett Buttler. Začíná Občanská válka...

Euromedia Group – Ikar, překlad Zdeněk Hron,  456 str. A 480 str., váz., 269 Kč a 269 Kč

 

 

Neil Gaiman, Bryan Talbot, Mark Buckingham Sandman: Báje & odlesky II


Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější komiksovou sérií. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy i deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech. Elegantně míchá svět moderních mýtů a temné fantasy.

V Bajích a odlescích se ponoříte do světa vládce snů prostřednictvím šesti úžasných příběhů, ve kterých se životy zachraňují i ničí, ve kterých dojde na krásné sny i noční můry, krále i špehy, císaře i herce, havrany i vlkodlaky. Na historii i fikci, na lásku i temnotu. Na život i na smrt.

Crew, překlad Viktor Janiš, 120 str., brož., 359 Kč

 

 

Peter M. Jolin: Temný tlouštík


Peter M. Jolin, známý čtenářům především jako autor populární řady parodií o Harrym Trottelovi, ve své nejnovější knize své čtenáře opět královsky pobaví. Temný tlouštík je totiž knížka plná humoru, fantazie a potřeštěných nápadů, odehrávající se dílem ve skutečném světě, dílem v říši snů a na jejím pomezí.

Hlavním hrdinou je chlapec Martin, kterému se nechtěně podaří přivést ze svého snu do reality rodinku trochu svérázných upírů, kteří mají hlad... a především, chtějí se za každou cenu dostat zpátky domů.

Bohemia Books, 176 str., 179 Kč

 

 

Steven Hall: Čelisti slov    


Románový debut Stevena Halla je thriller věku informačních technologií a stále postupující abstrakce. Zatímco hrdinové slavného Spielbergova hororu žili ve strachu před bestií se zcela konkrétními obrysy, protagonista románu se snaží ubránit svůj život proti žraloku, který je „čistě pojmový" - neviditelný, leč o to nebezpečnější, je to zabiják, nebažící po krvi, nýbrž po myšlenkách, po vzpomínkách.

S vypravěčem příběhu se setkáváme v bodě 0: probírá se z kómatu, neví, kde je, jak se tam dostal a prakticky ani kdo je. Svou identitu staví kámen po kameni, přičemž malta, kterou tyto části lepí dohromady, se povážlivě drolí....

Euromedia Group – Odeon, překlad Ladislav Nagy, 416 str., váz., 289 Kč