Krásní a prokletí budou příběhem bouřlivého manželství slavného autora a psychicky nemocné Zeldy Sayreové, kterou si vzal v roce 1920. To se odrazilo i ve Fitzgeraldově románové tvorbě. Titul filmu je rovněž odkazem k jeho knize.

Původně měl film režírovat Nick Cassavetes, z neznámých důvodů ho ale nahradil Curran, který v posledních letech natočil vcelku slušně hodnocené filmy Barevný závoj a Už tady nežijeme.

Fitzgerald je v poslední době v Hollywoodu velmi oblíben. Inspiroval třeba film Podivuhodný případ Benjamina Buttona a Baz Luhrmann nedávno získal práva na zfilmování románu Velký Gatsby. V roce 2004 uvedli v londýnském West Endu muzikál o Fitzgeraldovi, který ale propadl.

Francis Scott Fitzgerald se narodil se v roce 1896 v rodině irských přistěhovalců, bojoval v 1. světové válce a po návratu se oženil s výstřední Zeldou. Stýkal se se společenskou smetánkou, působil i v Hollywoodu jako scenárista. K Fitzgeraldovým nejslavnějším knihám patří Velký Gatsby, Krásní a prokletí a Něžná je noc.