Tipy Zdeňka Svěráka

Čtu: Naposledy jsem četl Petra Šabacha Čtyři muži na vodě, aneb Opilé banány se vracejí.

Viděl jsem: Už jsem viděl Ondříčkův film Jedna ruka netleská.

Poslouchám: Poslouchal jsem písničky Jaromíra Uhlíře a Zdeňka Svěráka, protože jsem se chystal na uvedení mé knihy Jaké je to asi v Čudu.

Internet: Oblíbenou internetovou adresu nemám. Málo brouzdám. Od 17. září je ale na internetu nová adresa pro všechny přátele Járy Cimrmana: www.cimrman.at.

Simax Connection

Designérské studio Olgoj Chorchoj, které vzniklo v roce 1990 na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové, představuje svoji poslední kolekci. Ačkoli zakladatelé studia Jan Němeček a Pavel Froněk, tehdy studenti VŠUP, dnes vedoucí tamního atelieru designu, využívají rozmanité materiály a nejmodernější technologie, v poslední době se zaměřují zejména na sklo. V sázavských sklárnách Kavalier vyvinuli i sérii Simax Connection z trubkovaného skla, kterou nedávno představili i v nejvýznamnější americké galerii designu Moos v New Yorku. V Budějovicích je k vidění spolu s ukázkami jiných prací, na nichž se podílelo ještě sedm dalších členů studia.

Dům umění, Č. Budějovice, 18.9. - 18.10. 2003

The Client: Client

"Rock & roll je všechno, co chci dělat," zpívá s ironickým úšklebkem v písni Rock And Roll Machine anglická dívčí dvojice s laptopem, ukrytá za přezdívkami Client A a Client B. Na desce hrají všechno, jen ne rock. Krev v jejich těle je elektronická, v srdci se jim zabydleli třeba němečtí Kraftwerk, ale také britští Joy Division. Od těch prvních si vzali hudební strohost a jednoduchost, od těch druhých něco smutnění. Výsledkem je melancholický elektropop. Album vyšlo na značce Toast Hawaii, kterou vlastní Andrew Fletcher z Depeche Mode.

Toast Hawaii / EMI, 49:37