Skupina tak potvrdila zvěsti kolující po internetu. "Je to nejhůře střežené rockové tajemství, teď definitivně potvrzujeme, že v první polovině roku 2009 bude vydána hra Guitar Hero o Metallice," vzkázali její členové na svých internetových stránkách.

Hra Guitar Hero simuluje hraní na hudební nástroj. Mohou se v ní volit různé módy a dodávají se k ní periferie připomínající kytaru s tlačítky místo strun. Původní Guitar Hero vznikl pro konzoli PlayStation 2 v roce 2005 a získal si obrovskou popularitu, postupně se na internetu objevovaly i různé napodobeniny hry.

Guitar Hero se stal zcela novým marketingovým nástrojem prodeje hudby, podle jeho výrobce se internetový prodej mp3 u skupin, které s nimi spolupracují, řádově zvedá, a to dokonce i u nejslavnějších hvězd. Aerosmith prý na hře vydělali více než na jakémkoliv řadovém albu.

Guitar Hero Metallica má obsahovat dvacet osm jejich skladeb a jako bonus další od Queen, Alice In Chains, Foo Fighters, Slayer a Machine Head.

Programátoři si přichystali i jeden "špek" pro náročné. Při zvolení obtížnosti Expert+ si fandové budou moci vyzkoušet, jak se hraje oběma nohama současně na dva pedály bicí soupravy. Pokud budou mezi zvolenými skladbami i No Remorse a Whiplash, tak by už metalisté pomalu měli začít posilovat nohy, rok 2009 bude vyčerpávající.