Karel Gott zvítězil již po čtyřiatřicáté a stačilo mu k tomu 64481 bodů. "S každým novým Slavíkem mám problém zůstat nadále skromný. Skutečně mě těší každý přírůstek k mé slavičí rodině," řekl Gott.

"Chtěl bych poděkovat všem maminkám mých dětí," zavtipkoval a dodal, že se těší "na další rok, až se tady sejdeme a slibuju, že zůstanu skromný". Druhý v kategorii zpěváků byl Petr Kolář, třetí Daniel Landa.

V kategorii skupina roku se letos největší popularitě těšili Kabáti (41 444 bodů), druhé místo patří skupině Chinaski a třetí Divokému Billovi. Frontman vítězné skupiny Josef Vojtek poděkoval fanouškům za hlasy i za to, že si tolik kupují jejich DVD.

Ze Slováků nejpopulárnější No Name

V kategorii zpěvačka roku zvítězila s 67437 body Lucie Bílá, druhá skončila Lucie Vondráčková a třetí Ewa Farná.

V nové kategorii nejoblíbenější slovenský interpret vyhráli těsně pop-rockoví No Name. Druhý byl Elán, třetí Horkýže Slíže.

Jarek Filgas je skokanem roku v kategorii zpěvák, mezi skupinami je skokanem Gipsy.cz, mezi zpěvačkami Iveta Bartošová. Ještě během pořadu dostávali poslední hlasy kandidáti na Objev roku. Vyhrál Marek Ztracený před Tomášem Klusem a Ondřejem Rumlem.

O hudební vystoupení se postarali Chinaski, Ewa Farna, Jiří Zonyga, Petr Kolář či All X. Vrcholem byl ovšem Japonec Takeo Iši, který v bavorském kroji předvedl variaci na německou verzi Včelky Máji obohacenou o jódlování.

Původní anketa Zlatý slavík se zrodila v roce 1962 na stránkách týdeníku Mladý svět a byla úspěšná tři desetiletí. Po čtyřleté pauze na ni v roce 1996 navázal Český slavík. V roce 2002 fanoušci poprvé hlasovali prostřednictvím sms zpráv, v roce 2004 byla zavedena možnost hlasování na internetu.