Jak se bavit s dívkami má být první ze série knížek. Vyšla koncem listopadu v nakladatelství Harper Collins. Filmová práva se týkají také všech budoucích dílů.

Studio zatím nevybralo scenáristu nebo producenta filmu, ale člen vedení 20th Century Fox Alex Young je prý z chlapce nadšen. Společnost si práva pojistila ještě dříve, než se devítiletý "odborník" začal objevovat v amerických televizních pořadech.

Alec napsal svou knížku jako úkol ve třetí třídě, aby prý pomohl spolužákům prolomit ledy. Některé jeho rady mohou znít legračně: "Ukaž své schopnosti, třeba hraní fotbalu nebo cokoliv jiného, v čem jsi dobrý" nebo "Může být těžké získat dívku. Někdy to může trvat roky!", ale ve své jednoduchosti občas odhalují moudrost: "Musíš si být vědom, že dívky vyhrají většinu hádek."

Knížka má 48 stránek a je rozdělena do kapitol podle témat "zamilovanost", "získání si pozornosti", "o čem se bavit" nebo "komplimenty". Alec se prý už jednou zamiloval, ale moudrosti získává hlavně sledováním ostatních.