Podle organizace na ochranu zvířat PETA Britney použitím slonů v novém videoklipu Circus klesla na úplné dno. Christine Doréová z PETA dále přirovnala situaci slonů k životu samotné Spearsové, která si stěžovala na to, že nemá soukromí.

“Když je Britney taková oběť paparazziů a pořád si stěžuje a brečí, jak nenávidí, že je zavřená v domě s ostrahou a nemůže se cítit svobodná, měla by ze všech lidí nejvíc chápat hrůzu, kterou procházejí zvířata v zajetí, když je používají pro zábavu," píše aktivistka.

"Miláček Ameriky" podle ní rychle padl k zemi. "Teď, na dně, drezíruje slony navlečené do cirkusových kostýmů v novém klipu nazvaném - jak jinak - Cirkus," dodala. Britney je podle ní "odporný a toxický odpad".

V klipu zpěvačka vystupuje sama oblečena v cirkusovém kostýmu se skupinou tanečníků a zvířaty. Samotná píseň je stejně monotónní jako všechny její starší písně. Ty lze jen těžko rozeznat. Není divu, že loni získala Britney Spearsová nejvíce hlasů v anketě Novinek o dvě nejpodobnější písně -  Oops I Did It Again - Hit me Baby One More Time.