Všechny obrazy, grafiky, sochy i sklářské objekty, vystavené v rámci 9. aukčního salónu výtvarníků, se budou 6. prosince dražit od 13 hodin v Modré posluchárně pražského Karolina.

Lucie Bílá na Muchových plakátech

Patronkou Konta Bariéry, určeného především pro vozíčkáře, je zpěvačka Lucie Bílá, která se v podobě krásky z Muchových plakátů dostala i na plakát zvoucí na aukci. Už tradičně jsou vyvolávací ceny všech nabízených originálů stanoveny velmi nízko, na polovinu skutečné hodnoty, aby se podpořila sběratelská vášeň nakupujících.

Ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků o dražbě říká: „Umělci se už těší na naše aukce, sami se hlásí, často v předstihu, a to je pro nás vyznamenání. Je to hlavně proto, že přesně vědí, kam získané peníze půjdou. Díky těmto aukčním salónům vznikl náš projekt Stipendium Bariéry.

Částkou, kterou získáme z aukce, pomůžeme handicapovaným studentům získat vzdělání.“ Spolupořadatelem je město Praha, dražba proběhne za podpory Galerie Kodl. Osm salónů vyneslo 29 mil. Kč, výtěžek byl věnován na lidem s handicapem.