Britney Spears: Circus


Britney Spears, která poslední rok více než kdo jiný plnila přední stránky bulvárních médií, se dokázala sebrat a vydává v pořadí již šesté studiové album nazvané Circus. Novinku předznamenal singl Womanizer, který svědčí o tom, že stejně jako na posledním albu Blackout, bude i zde převládat taneční elektro pop. Podíleli se na něm staří známí z Blackoutu Max Martin, Dr. Luke, Danja, Bloodshy & Avant a další.

Nechybí ani limitovaná edice doplněná o bonusové DVD, na kterém kromě dokumentu ze vzniku alba a klipu najdete i dva songy navíc.

Sony BMG

 

 

Katarína Knechtová: Zodiak


Frontmanka, autorka a zpěvačka kapely Peha Katarína Knechtová dosáhla se svou skupinou posledním albem Den medzi nedelou a pondelkom vrcholu a začala mít pocit, že dál musí jít sama. O správnosti tohoto rozhodnutí svědčí i úspěch písně Môj Bože z filmu Bathroy, který nechybí na její sólové novince Zodiak.

Album dala dohromady s anglickým producentem Headem, ale všechny písničky si složila sama. Slibuje, že se jedenáct novinek se ponese v rockovějším rytmu, než jsme  byli zvyklí z Pehy. V současnosti můžete narazit v rádiích na singl Vo svetle žiariacich hviezd.

Universal Music

 

 

DJ Wich: The Golden Touch


Druhá deska našeho nejaktivnějšího a  nejznámějšího hiphopového producenta DJ Wiche The Golden Touch, se dá bez nadsázky označit, za jednu z nejočekávanějších tohoto roku. 

Ten totiž před časem prozradil, že plánuje spolupráci se špičkami, nejen naší , ale  i světové scény. A to se mu podařilo, na soupisce čtete jména jako Lil Wayne, Talib Kweli, Reakwon, M.O.P., Little Brother, Gail Gotti,  Slum Village, Cali Agents a další.

Že DJ Wich pošilhává po úspěchu překračujícím naše hranice svědčí kromě výběru hostů i to, že počin vychází též v Evropě a Spojených Státech.

EMI

 

 

Take That: The Circus


S druhým albovým Circusem tohoto týdne přichází britský boyband Take That, jejichž velice úspěšný comeback s pustil v dějinách hudby dosud nevídanou vlnu návratů. Stejně jako na jejich prvním „po návratovém“ albu Beautiful World s nimi spolupracoval producent John Shanks, a naopak nespolupracoval jejich nejslavnější člen Robbie Williams.

Na dvanácti skladbách, ze kterých byl představen pouze singl Greatest Day, se podílela společnými silami celá skupina. Nechybí ani obligátní deluxe verze, tentokrát doplněná o knihu plnou zákulisních fotografií.

Universal Music

 

 

Orion a James Cole: Orikoule


Pod názvem Orikoule se skrývá spojení dvou českých hiphoperů – Oriona z PSH a Jamese Colea ze SuperCrooo. Ke spolupráci si přizvali mnoho slavných jmen ze světa hip hopu , ale i mimo něj, takže se můžete těšit na jména jako Roman Holý, Matěj Ruppert, DJ Wich, DJ Mike Trafik (PSH), Ota Klempíř (JAR), Vladimir 518, Hugo Toxxx, Misha, Vec a mnoho dalších.

Už výběr hostů napovídá, že nepůjde výhradně o rapovou záležitost, na téhle desce si i zpívá. Je směsicí rapu, funku a popu.

Sony BMG

 

 

Trio de Janeiro: Malá černá domů


Trio de Janeiro není trio, jak by se zdálo podle názvu, ale sextet. Rytmicky bohatá směsice jazzu, funku a latiny využívá jak lidové motivy místní provenience, tak folkloristickou tvorbu zámořskou. Pestré nástrojové obsazení dokáže zpracovat nejednu improvizační plochu do pozoruhodně lákavé melodické struktury, ve které je pro pečlivější posluchače připraveno i několik hudebních žertů.

Vítěz soutěže Česká spořitelna Colours talents získal své prvenství především nezměrnou energií prýštící z jejich hudby, ta se teď podařila přetavit na debutové album.

Indies