Philip K. Dick: Božská invaze    


Božskou invazi, druhý díl své gnostické „božské" trilogie, napsal Dick na sklonku života v roce 1980 a tematicky jí navazuje na svůj předchozí román Valis.

V příběhu odehrávajícím se dvě stě let po událostech zachycených ve Valisu nechává Dick Boha prohrát souboj se zlem a anděla zla Beliála ovládnout svět. Jedinou nadějí se stává návrat Boha ve formě chlapce počatého kolonistkou nehostinné planety vzdáleného hvězdného systému CY30-CY30B. Podaří se novodobému mesiáši porazit Beliála a všechny jeho pozemské kliky a vymanit lidstvo ze zóny zla?

Argo, překlad Filip Krajník, 260 str., váz., 285 Kč

 

 

Irvine Welsh: Acid House    


Acid House je soubor povídek, v nichž povětšinou vystupují Welshovy typické postavy -  lidé, kteří nevědí co se sebou a se světem, fotbaloví rowdies, opilci, narkomani, násilníci. Autor autentickým jazykem popisuje jejich svět a bezútěšnost jejich života. Sbírka je to pestrá a mnohostranná, dočkáme se v ní výtvarných hříček, formálních experimentů, črt, anekdot, čirých fantasmat i nečekaně vážných poloh.

Svazek uzavírá novela Chytrák, jejíž hrdina trochu připomene Rentona z Trainspottingu - je to mladík, který odmítá fungovat ve většinové společnosti, ale nezapadá ani do narkomanského polosvěta, ve kterém se pohybuje, a který ho nutí zastírat svou inteligenci, vnímavost, zranitelnost.

Argo, překlad Olga Bártová, 296 str., váz., 298 Kč

 

 

Tim Willocks: Řád


Krutá a zároveň fascinující kniha, která strhujícím způsobem líčí osudy lidí na pozadí monumentálního střetu křesťanství s islámem. Je to příběh o hledání lásky a řádu uprostřed chaosu světa.

Román vypráví o chlapci odvlečeném z Uher do tureckého zajetí, jehož dějinné události zavanou do sicilské Messiny. Odkud se jako protřelý dobrodruh vydává s mladou francouzskou hraběnkou na Maltu, aby tam v době dramatického obléhání ostrovních pevností hájených rytíři johanitského řádu hledali jejího syna, kterého neznají jménem a jehož tvář nikdy neviděli.

BBart, překlad Eva Křístková, 520 str., váz., 269 Kč

 

 

Jiří Walker Procházka: Ken Wood: Perly královny Maub    


Román Perly královny Maub, který je volným pokračováním fantasy Meče krále D'Sala, vás opět zavede na fialovou planetu Gameb, tentokrát na odvrácenou stranu Velké říše, temnější, děsivější - a nelítostnější...

Ken Wood se stává nástupcem krále D'Sala a vládne sjednocenému Gamebu. Zdá se, že nic nebrání rozkvětu Velké Říše - jenže v přístavech se náhle objevují vypleněné vraky válečných lodí a na scénu přichází nový nepřítel, tajemná královna Maub. Ta vzápětí poráží královské loďstvo a ovládá celý Fialový oceán - a proto se Ken Wood musí vydat napříč jediným kontinentem, aby vpadl mořské vládkyni do zad. Cestou získává nejen nové spojence, ale i nepřátele. A závěrečná bitva bitev se blíží!

Triton, 376 str., brož., 279 Kč

 

 

Jeph Loeb, Tim Sale: Batman - Dlouhý Halloween     

 

Cenou Willa Eisnera vyznamenaný tvůrčí tým Jeph Loeb a Tim Sale se dal opět dohromady a stvořil napínavý detektivní příběh, ve kterém se objeví ti nejnebezpečnější a nejvychytralejší z Batmanových protivníků v čele s Jokerem – a ve kterém budete moci prožít zrod tragického padoucha jménem Two-Face.

Maskovaný hrdina zjišťuje, že jeho činy můžou mít následky. Sériový vrah využívá svátky jako obchodní značku. Šéf podsvětí se snaží zachránit své hroutící se impérium. Město ovládané zločinci se stává útočištěm monster. Ambiciózní okresní návladní skrývá temné tajemství. Tajemná žena svádí temného rytíře..

BBart s Crew, překlad Roman Bílek a Marek Barányi, 176 str., 499 Kč