Rolling Stones odehráli v červenci na Letenské pláni v Praze koncert pro pětasedmdesát tisíc diváků. Kolik jich přijde v sobotu na vás?

Mohlo by přijít i dvě stě padesát tisíc, ale reálně si myslím, že přijde minimálně osmdesát tisíc. Doufám, že nás naši fanoušci nezklamou. Je to jediný letošní koncert, příští roky nebude žádný.

Proč?

Máme jiné plány. Jsou sice hudební, ale netýkají se hraní. Nezlobte se, nechci být konkrétní.

U příležitosti koncertu vychází vaše jednadvacáté album Tretie oko. Proč jste je takhle pojmenovali?

Třetí oko je třetí oko. Kdo ví, o čem mluvím, ten ví. Kdo to neví, tomu to jednou větou nevysvětlím. Třetí oko má každý, jenomže ne všichni ho dokáží používat a ne všichni vědí, že ho mají. Já ho mám a používám.

Odjakživa?

Můžete si klidně myslet, že se mi otevřelo až při mé nedávné nehodě. Takové věci se stávají. Já ho ale využíval už dvacet let předtím. Naučil jsem se to z literatury a pak jsem pokračovat samostudiem. Vím toho dost o psychotronice a magii. Možná bych je uměl i praktikovat, ale nedělám to. Když jsem byl mladý a začal jsem se těmi věcmi zabývat, myslel jsem si, že jsou důležité. Dnes vím, že fungují, ale nechytám se jich. Dodnes jsem například nenašel odpověď na otázku, proč jsem po nehodě zůstal na tomhle světě. Věřím, že se to někdy dozvím.

Objevují se tato témata na nové desce mimo titulní skladbu Tretie oko?

Řekl bych, že se objevují ve všem, co dělám. Ta deska je velmi zajímavá a podle mě velice kvalitní. Otextoval ji částečně Boris Filan. Když zpívám jeho texty, běhá mi mráz po zádech. Týká se to především písniček Tretie oko, Šaman, což je pocta Mariánu Vargovi, Depka, Láska moja a dalších.

Filan s vámi ale řadu let nespolupracoval, čili jde o pozoruhodný návrat.

Před deseti lety prohlásil, že nebude dělat texty pro podnikatele, a přestal nám je psát. Nelíbilo se mu, že jsme přestali dělat muziku a víc se věnovali byznysu. Potom se stal podnikatel i z něho a postupně prožíval to, co my. Kamarádili jsme spolu a my pevně doufali, že se ke psaní textů vrátí. Teprve letos jsme ho přesvědčili.

Proč je pro vás Filan tak důležitý?

Protože je to nejmoudřejší člověk na světě. Denně například přečte dvě knihy a s texty si dává obrovskou práci. Podle mého názoru u nás dělá nejlepší texty. Má dar vyhmátnout podstatu mé duše. Naprosto mi rozumí.