Zároveň soud zamítl tu část Kalouskovy žaloby, která požadovala, aby bylo Helešicovi zakázáno s dílem In Da Yard dále nakládat. Helešic totiž není výhradním autorem písně - text složil zpěvák Support Lesbiens Kryštof Michal. Podle soudu jsou obě písně autorskými díly, přičemž Kalousek složil svůj hit dříve. Podle Helešice je podobnost několika taktů v obou písních pouze náhodná.

Kalousek prohlásil, že od soudu odchází jako vítěz. "Autorství motivu skutečně náleží panu Kalouskovi," potvrdil i mluvčí městského soudu Petr Kulowiak. Částečně však uspěl i Helešic, když soud zamítl část žaloby, v níž se Kalousek dožadoval zákazu dalšího šíření písně Support Lesbiens.

Helešic si ponechal lhůtu na odvolání a prohlásil, že "rozsudku úplně neporozuměl".

Znalec: Zcela původní není ani jedna z obou písní

Znalec z brněnské JAMU v září ve svém posudku uvedl, že obě skladby jsou obyčejné, neobjevné a využívají "prvky dávno známé již odjinud". Ve dvou taktech se melodicky zcela shodují, v dalších několika taktech se liší jen nepatrně. Určité shody se ale podle něj dají vysledovat téměř ve všech popových písních, v projednávaném případě jsou pouze více nápadné.

"Skládání podobných písní je asi tak originální, jako když děcka staví věž z kostek," řekl. Znalec si vzpomněl, že podobnou melodii, jakou Kalousek použil v Chodím ulicí, už kdysi zpívala zpěvačka Jitka Zelenková.

Dodal, že k vytvoření obou skladeb byla potřeba určitá hudební zkušenost, populární hudba středního proudu je ale natolik přístupná, že tuto zkušenost má prakticky každý.

Podle znalce je nepravděpodobné, že by Helešic Kalouskovu píseň nikdy neslyšel. Je proto možné, že se mu "vloudila do podvědomí", avšak to se prý u hudebníků stává často. Znalec se domnívá, že Kalouskova a Helešicova píseň jsou zvukově i charakterově odlišné, skladby nepokládá za zaměnitelné.

U soudu svědčil i zpěvák Support Lesbiens Kryštof Michal. Prohlásil, že skladbu In Da Yard slyšel při nahrávání ve studiu snad tisíckrát, avšak ani jednou ho při tom nenapadlo, že by byla podobná Kalouskově písni.