Osmidenní přehlídka potrvá do 4. října a bude uzavřena divadelním představením Jako jedna rodina režírovaným Milanem Lasicou a slavnostním vyhlášením laureátů.

"Přihlásilo se deset soutěžních komedií, z toho sedm filmových a tři televizní. Ondříčkův film Jedna ruka netleská se představí mimo soutěž. Jeho tvůrci ho nechtěli nechat soutěžit a my jsme rádi, že se nám ho vůbec podařilo získat," řekla ředitelka festivalu Ilona Daňková.

V novoměstském Kině 70 budou moci diváci zhlédnout filmy Pupendo, Čert ví proč, Stará láska nerezaví, Bankrotáři, Kameňák, Nuda v Brně, Společník, Městečko, BrakKruté radosti.

"Předsedou poroty bude scénárista a dramaturg Václav Šašek. Nahradil původně avízovanou herečku Jiřinu Jiráskovou, která se omluvila. Součástí promítání budou besedy s tvůrci filmů. Na festival jako hosté přijedou Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Ondřej Trojan, Martin Dejdar a další," potvrdila Daňková.

Prezidentem festivalu je herec Pavel Zedníček. Ten Právu řekl: "Novoměstský hrnec je festival české komedie a ta si diváka zaslouží. Proto by lidé měli na festival přijet."

Organizátoři se na jubilejní ročník pokusili pozvat i zahraniční hvězdu. Oslovili herce Jeana-Paula Belmonda, ale nepřišla jim žádná odpověď.