Podle jejich představ by měl být budoucí zvuk skupiny více kytarový. Podle informací Novinek.cz bylo Dvořákovi minulý týden na pravidelné schůzce kapely sděleno, že se v Lucii nadále tolik nepočítá s klávesovým zvukem, naopak by měl být kladen důraz na kytary.

Skupina Lucie vydala v pondělí večer na svých internetových stránkách následující prohlášení: "Po dlouhodobém uvažování se členové skupiny LUCIE, David Koller, Robert Kodym a P.B.CH., rozhodli ukončit spolupráci s Michalem Dvořákem pro neshody v umělecké a hudební činnosti. Skupina LUCIE samozřejmě svoji činnost nekončí, pokračuje dál a připravuje velké květnové koncertní turné k novému albu a k patnáctiletému výročí skupiny. Rozhodně tato personální změna neznamená konec skupiny LUCIE. Přes všechny neshody přeje skupina LUCIE Michalovi Dvořákovi, aby se mu ve všem nadále dařilo. David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. v.r."

Dvořák: obávám se, že je to konec Lucie

Prohlášení vydal i Michal Dvořák: "Členové skupiny Lucie došli k rozhodnutí, že končí svoji spolupráci. Co se stalo? Na schůzi kapely mi spoluhráči Koller, Kodym a Chovanec bez jakýchkoli předchozích rozhovorů oznámili, že se rozhodli ukončit naši spolupráci, protože se chtějí věnovat novému projektu. Obávám se, že to znamená konec skupiny Lucie.

Protože jsem zakládajícím členem skupiny a mám k ní hluboký vztah, jsem rezolutně proti jejich rozhodnutí a chápu to jako zradu všeho, co skupina za patnáct let vybudovala, rovněž jako neúctu k příznivcům a fanouškům kapely, ale v dané chvíli vím, že jde o vážnou krizi, kterou při nejlepší vůli neumím zažehnat, protože byly zásadně porušeny všechny předem dohodnuté formální i osobní vztahy a všechna lidská i smluvní pouta. Všem, kteří jsou z vývoje těchto událostí zklamáni, se alespoň za sebe omlouvám. Michal Dvořák."

K rozštěpení skupiny došlo tři a půl měsíce před plánovaným turné k loňskému albu Dobrá kočzka, která nemlsá. Není dosud zřejmé, zda Dvořáka na koncertech nahradí jiný klávesista nebo zda Dvořákovy party odehraje computer.