Hluboce věřící Santana projevuje na koncertech již řadu let tendenci ke kazatelství. Při svých vystoupeních často zmiňuje Boha a předkládá své názory na "lepší svět". Je také aktivní v charitě.

Kytarista prý zvažuje, že by měl kostel na Havaji: "Až mi bude 67, přestanu hrát a začnu pracovat na tom, co teď opravdu chci - být kazatelem jako Little Richard." (Little Richard byl jedním z praotců rock'n'rollu, který se po svých úspěších v padesátých letech obrátil k církvi, začal kázat a nahrávat gospelovou hudbu. Dlouho mu to však nevydrželo a vrátil se k původnímu stylu, pozn. aut.).

Santana je právě na svém turné Live Your Light, které končí zakončí v Kalifornii. Současně připravuje vydání dvojcédéčko nazvané Multi-Dimensional Warrior, na němž chce vydat výběr svých málo známých skladeb z minulosti.

"Ne že bych nerad dělal to, co dělám, ale myslím, že Bůh mi dal dar komunikovat i bez kytary..." míní proslulý instrumentalista, kterého většina hudebních kritiků řadí do světové "první ligy".

Santana: album Abraxasfoto: Legacy Rec.

Santana se proslavil na přelomu šedesátých a sedmdesátých let, když propojil latinoamerickou hudbu s jazzrockovými a psychedelickými prvky. Vystupoval mimo jiné na festivalu Woodstock.

K jeho nejklasičtějším albům patři eponymní Santana (1969), Abraxas (1970), Caravenserai (1972), Borboletta (1974) či Festival (1977).