Tipy Kaye Buriánka

Čtu: Co se týče četby jsem nekulturní. Samozřejmě jsem si prošel nějakým "intelektuálním" obdobím, kdy jsem sledoval, co čtou vrstevníci a podle toho si sestavoval žebříčky. Jsem však strašně netrpělivej člověk, a tak jsem dočetl málo knížek. Ale čtu časopisy. Vzhledem k tomu, že jsem jednu dobu pracoval jako designer a grafik, mám k nim úplně obsesivní vztah. Jednak mě fascinuje informační zkratka, na níž jsou časopisy, pokud jsou kvalitní, postavený. A pak mě primárně zajímá grafická stránka věci. Takže čtu a zároveň se opájím tím, jak časopisy vypadají.

Poslouchám: Poslouchám hodně mainstream, pop, hodně hip hop.Taky relativně dost věcí, který jsou staršího data hlavně osmdesátý a devadesátý léta a na druhé straně  novinky. Jsem ten ,kdo jde do obchodu, sleduje, co, kde a kdy vychází, a nakupuje, ne ten, co si půjčuje od kamaráda přepálenou kopii.

Viděl jsem: Hodně chodím do kina. Díky tomu že bydlím v L.A. jsem viděl všechny filmy, které k nám ještě nedorazily. Film který se mi za posledních 10 let líbil nejvíc, tu šel pod názvem Taková zvláštní rodinka, hraje tam Gene Hackman. Ten jsem viděl asi pětkrát

Internet: Využívám hodně. Při míhání se časem a prostorem, je to jediné médium, které mi umožňuje být nějak kompaktně ve vztahu s lidmi s kterými potřebuji. Takže ho využívám  víceméně pracovně, kdykoli potřebuji získat nějakou informaci. Využívám email, ICQ,  instant messenger - všechny možné informační a komunikační servisy. Rozhodně netrávím hodiny tím, že bych bezcílně surfoval. Sleduji hlavně hudební servery, co se týče  českých tak jsou to Musicserver, Freemusic, Czechcore. Pak zpravodajství, protože se nedívám na TV a nečtu noviny.

Vlastní stránky: www.sunshinetrash.com

Annika Larssonová, Jiří David

Galerie Futura v Holečkově ulici na Smíchově vystavuje současnou tvorbu Anniky Larssonové, rodačky ze Stockholmu, a českého výtvarníka střední generace Jiřího Davida.

Larssonová přivezla do Prahy cenami ověnčené videopráce Dog (Pes) a Poliisi, které ukazují přitažlivost a odpudivost moci a úspěchu ve společnosti.

Nové malby Jiřího Davida v rámci jednoho plátna nabízejí rozdílné trendy malířství posledních čtyř desetiletí. Montáží, překrýváním a syntézou stylů rozdílných generací vytvořil autor malířský žánr sítě - network. Použil k tomu počítačové programy i klasickou malířskou techniku.

Galerie Futura - nové centrum současného umění, Praha, od 11. září do 2. listopadu

Deverova chyba: Do stran

Táborské trio zachovalo svůj nezaměnitelný zvuk, který je daný nezvyklým obsazením dvou baskytara a bicích. Dokázalo se však posunout, Do stran je hutnější a valivější než předchozí album Do foroty, i když ohlasy hard core jsou stále zřetelné a nechybí ani změny riffů či minimalistické, takřka dunajovské pasáže, ve kterých se proplétají nervní motivy obou bas. Skupina se však nedrží jen jednoho pojetí, na album zařadila vedle přerývané skladby Ve směru také lyrické, napětí však nepostrádající Jako ty. Oživení přináší kytara hostujícího Patrika Kučery ve Spěje. Deverova chyba potvrdila svou originalitu, protože se jí daří neustrnout a i v nezvyklém obsazení natočit pestré album, na němž nekončí u opakování postupů z předchozích nahrávek.

Free Dimension Records, 27:34