Tipy kytaristy Patrika Kučery

Čtu: Jsem docela "nečtecí", když bych měl jmenovat, tak mám rád psychedelické věci jako Castaneda. Pak mě zajímají životopisy muzikantů a anarchistická literatura.

Viděl jsem: S Cheironem T jsme pořádali výstavu fotografií romské osady na východním Slovensku. Bylo to hodně realistické až naturalistické. Co se týče filmu, v televizi sleduji Filmový klub, zrovna nedávno v něm běžely filmy mého oblíbence Almódovara.

Poslouchám: Muzikou jsem docela přesycen. Momentálně poslouchám dokola Deverovu chybu, ale to je pracovní záležitost. Jinak mám rád postpunkovou scénu jako Squall, Anyway, Landmine Spring.

Surfuji: Pravidelně sleduji hudební weby: FreemusicCzechcore. A potom stránky ČSAF a politické záležitosti vůbec. V práci se bez netu neobejdu.

Vlastní stránky: www.freedimension.cz, www.freedimension.cz/waawe/

Mary J. Blige: Love & Life

Již od roku 1992, kdy newyorská černoška Mary J. Blige vydala první album, mixuje černou soulovou a rhythm&bluesovou hudbu s výkřiky taneční a klubové módy. Na novém albu se prezentuje stejně. Úvodní skladbu Love & Life Intro nazpívala s rapovými přeborníky Jayem Z. a P. Diddym. Album je prvoplánově velmi pestré. Přestože na něm kraluje černá hudba, písně jsou ovlivňovány jejími různými variacemi a všem vévodí výrazný vokální projev zpěvaččin. Ihned po vydání přistálo na prvním místě amerického albového žebříčku.

Universal Music, 74:10

Betonová zahrada

Přepis románové prvotiny britského spisovatele Iana McEwana Betonová zahrada je dramatickým, mysteriózním příběhem rodiny, v níž smrt otce byla kamínkem, který uvolnil lavinu událostí, jež měla posléze smést všechny pozůstalé: nemocnou matku a čtyři děti. Láska v této rodině nebyla patrná na první pohled. Projevila se strachem z toho, že budou odloučeni, že je rozdělí a pošlou do dětských domovů. Strachem, který je přiměl udělat něco, co by jim svět neodpustil...

Režisér Andrew Birkin připravoval film téměř deset let. Dvě stěžejní role obsadil nehercem Andrewem Robertsonem, kterého vybral v rozsáhlém konkursu a svou neteří Charlottou Gainsbourgovou, dcerou své sestry, herečky Jane Birkinové a francouzského skladatele Serge Gainsbourga.

ČT 2, 11.9., 21.45