"Žena leží na traumatologii na pozorování, není v ohrožení života. Délka hospitalizace závisí na výsledcích neurologických vyšetření," řekl Pavel Maňák z oddělení traumatologie Fakultní nemocnice v Olomouci.

Hrát se bude dál beze změn

Podle ředitele divadla Václava Kožušníka se hra bude hrát dál, nebude se ani měnit scéna. "Pro stažení Ifigenie v Aulidě z repertoáru není důvod. To, co se stalo v pondělí, se může stát. Je to prostě smůla, jako třeba, když si baletka zvrtne kotník. Další uvedení Ifigenie je na programu až 22. září a do té doby snad bude herečka už v pořádku. Pokud ne, budeme to řešit prohozením představení, podobně jako v případě nemoci. Divákům předčasně ukončeného pondělního představení nabídneme jiné."

Herečka spadla do otevřeného orchestřiště

Část orchestřiště je při této činohře otevřená a v hloubce přibližně dvaceti centimetrů je napnuto bílé zespodu modře nasvícené plátno, které představuje hladinu v mořské zátoce. "Podle scénáře přiběhla Mikšíková společně s kolegyní Naděždou Chrobokovou na pomyslný břeh, a jak se chtěla sklonit k hladině, spadla. Asi se moc zabrala do děje,"uvedl ředitel divadla s tím, všichni herci byli v úterý znovu poučeni o bezpečnosti práce.

"Pád výšky dvou a půl metru do orchestřiště, které bylo prázdné, zmírnilo plátno. I tak byl dopad pro herečku určitě velmi bolestivý. Byla v šoku, plakala a naříkala, že kolegům pokazila premiéru a divákům zážitek z představení. Snažili jsme se ji uklidnit a za chvíli se na místo dostavil na vyzvání lékař, který byl přítomen jako divák. Ten doporučil zavolat záchranku," uvedl ředitel.