V červnu Cogill používající jako bloger jméno Kevin Skwerl uvedl, že se právních následků nebojí a "postaví se jim na 100%".

Ve středu si pro něj policisté přišli domů do kalifornského Culver City. Je obviněn z porušení federálního zákona o autorském právu. Podle FBI Cogill připustil, že písničky na internet dal a ihned předstoupil před tamní soud. Zatím bylo jednání odročeno na září a Cogill byl propuštěn na kauci.

Není známo, jak se Cogill mohl ke skladbám dostat, z informací amerických serverů nevyplývá, že by byl významnou osobou v hudebním průmyslu. Spíše působí jako obyčejný 27letý internetový nadšenec, kterého obhajuje advokát přidělený státem.

Na novou desku skupiny Guns n' Roses, která už v původním složení dávno neexistuje, se čeká už 14 let. Letos firma Geffen Records oficiálně potvrdila, že nahrávky skutečně obdržela a tato informace vyvolala v internetových diskuzích řadu pobavených reakcí rockových fanoušků.

Axl utratil 13 miliónů dolarů

Podle zahraničního tisku Axl Rose utratil na natáčení desky neskutečných 13 miliónů dolarů. Album Chinese Democracy je někdy označováno za nejočekávanější desku v dějinách rockové hudby, poslední dobou je to už ale spíše kvůli délce čekání.

Americká nápojová firma Dr. Pepper slíbila, že zaplatí každému Američanovi jednu plechovku s nápojem, pokud Axl Rose konečně vypustí své mýty opředené album.