V zábavném pořadu Aplaus! bude hledat nové talentované moderátory a baviče. "Vítěz bude za odměnu moderovat jeden z našich pořadů," uvedl šéfredaktor původní tvorby Radomír Šofr. Moderátorem soutěže se stal Pavel Zedníček. "Mysleli jsme na něj od začátku. Při natáčení prvních dílů se potvrdilo, že to byla dobrá volba. Dokáže vyhecovat publikum i soutěžící a ti jsou pak opravdu bezprostřední," dodal Šofr, který doufá, že Zedníček Primu neopustí.

Prima se drží osvědčeného modelu

Prima to však s novinkami nepřehání, vychází z toho, co se osvědčilo: "Co se líbí, je škoda měnit!" V Receptáři prima nápadů, který televize vysílala celé léto premiérově, se objeví vedle Přemka Podlahy nová moderátorka Kateřina Dušková. "Popularity se nebojím. Nic netrvá věčně, a tak se tím nezabývám," tvrdí mladá bruneta, která se přihlásila do konkurzu, protože si "to chtěla zkusit". Do Nedělní partie přibude ke Štěpánce Duchkové zpravodaj Daniel Takáč.

Další české seriály

Prima už od čtvrtka vysílá další seriál z dílny ČST, Chlapci a chlapi, a v říjnu přibude ještě jeden starý seriál. "Nabídka archivu ČT už je velmi skromná, přesto jsme našli ještě dva seriály, o nichž jsme přesvědčeni, že budou sledované," uvedl šéf programu Miloš Zahradník. Pro seriál Františka Filipa Dnes v jednom domě z roku 1980 vybrala přímo exkluzivní čas, nedělní večer.

Generální ředitel Primy Martin Dvořák potvrdil, že se televize rozhodla natočit svůj vlastní seriál. "Točit začneme začátkem příštího roku, ale víc zatím neřekneme. Jen, že to bude ze současnosti," přidal se Zahradník.