Nové album se drží v linii předchozích desek Do Or Die, Blackout a Sing Loud, Sing Proud. Nabízí energický veselý punkrock okořený irskou melodikou. V obsazení se kromě rockových nástrojů objevují i tradiční irské nástroje včetně mandolíny, akordeonu a píšťaly.

Album má dvě polohy, v úvodu alba se Dropkick Murphys se drží punkového gruntu a v rychlých písních staví na energii. V druhé půlce alba kapela odhaluje své kořeny. V přepracované lidovce Flannigan´s Ball s nimi zpívají Spider Stacy z Pogues a člen Dubliners Ronnie Drew. V písní Never Forger zazní i hostující dudy.

Irské kořeny jsou nejvýraznější v uvolněnějším tradicionálu Fairmout Hill,  kde vystupují do popředí zvuky mandolíny Poklidně začíná i Johny Hardly Knew Ya, než se rozjede jako písně od Pogues. Irský duch je zřejmý i v Loyal To One, ve kterém zvoní mandolíny i kytary a kvikají housle, takže píseň působí jako nějaký irský tradicionál hraný na závěr večera v hospodě, i když jde o vlastní skladbu.

Dropkick Murphys jsou Irskem doslova posedlí, v bonusu vystřihli i slavný Jailbreak od Thin Lizzy, ale to je pominutelné. Důležitější je, že na albu potvrdili, že patří stále k špičce žánru, kde je velká tlačenice zejména po nástupu Flogging Molly.

 


Dropkick Murphys,. The Meanest Of Times
50 minut, Cooking Vinyl/ Maximum Underground