Arnošt Lustig: Můj známý Vili Feld


Můj známý Vili Feld je příběh o člověku, který kdysi slíbil pomoc emigrantovi v nouzi, nesplnil slovo a trápí ho celoživotní výčitky svědomí. Když později hodnotí svůj život a sčítá klady a zápory svých činů, nesplněné slovo zeje v tomto výčtu jako černá díra.

Kniha je duševní mapou dvou lidí, jejichž osudy se na několik dnů nakrátko střetly v Římě roku 1950. Dva do té doby neznámí lidé spolu strávili tento čas jako nejlepší přátelé, rozešli se a již nikdy neměli příležitost se setkat.

Mladá fronta, překlad René Decastelo, 264 str., váz., 399 Kč

 

 

Jeff Lindsay: Dexter v temnotách


Nový příběh o „hodném sériovém vrahovi “Dexterovi, který vraždí jen stejné, jako je on sám, je opět bizarní a ironický.

Dexter Morgan se potýká s několika nepříjemnostmi, které na něj dolehly – v neposlední řadě jde i o plánování svatby s Ritou, aby dovršil svůj převlek za hodného hocha. Pak však Dexe coby policejního analytika povolají k případu: jeden student je nalezen upálený, zneužitý a bez hlavy a Dexter si uvědomí, že se může jednat ještě o někoho daleko zvrácenějšího, než je on sám. A když něco takhle vyděsí vašeho přátelského sériového vraha ze sousedství, víte, že jde o něco vážného…

BBart, překlad Zdeněk Hofmann, 296 str., váz., 229 Kč

 

 

Kelly Linková: Dějí se větší podivnosti


Soubor jedenácti povídek, z nichž každá je úplně jiná, spojuje autorčina nespoutaná fantazie. Povídky přitom působí úplně přirozeně a prostě, zcela neuvěřitelné věci se v nich líčí docela uvěřitelně. Vzpírají se žánrovému vymezení, vymykají se škatulkám, patřičně by se vyjímaly snad jedině v krabičce pohádek pro dospělé. Pro dospělé proto, že v nich značnou úlohu hraje sex a smrt.

Argo, překlad Petra Kůsová, 226 str., váz., 258 Kč

 

 

Joshua Gee: Encyklopedie hrůzy


Spisovatel, redaktor a badatel v oblasti paranormálních jevů sestavil bohatě ilustrovanou encyklopedii „hrozivých pravd" o upírech, duších, monstrech, bájných stvořeních a dalších nevysvětlitelných jevech, kterou doplnil i vylíčením jejich rolí v literatuře a filmu.

Encyklopedie hrůzy je plná důkazů - zvláštního vyšetřování, exkluzivních rozhovorů, vzácných snímků a mrazivých svědectví - a tím pádem není jen podivnější než fikce... ale také mnohem děsivější.

Mladá fronta, překlad Matěj Čuchna, 138 str., váz., 349 Kč

 

 

Cecily von Ziegesarová: Gossip Girl: Jen ve tvých snech


Série příběhů Gossip Girl by se dala asi nejlépe připodobnit k Sexu ve městě, jenže pro teenagery. Toto už je její devátý díl.

Světla, kamera, skandál! Hollywood se přesunul do centra města a S se chystá zazářit ve svém prvním celovečerním filmu. My už sice víme, že si mimo záběr užívá románek s představitelem hlavní mužské role, milovníkem T. Ale jak se k jejímu životu postaví v Hamptons uvězněný N? A když je teď N vlastně sám, co na to B? Jistě, je teď v Anglii u svého šlechtického myšáčka, ale jejím skutečným princem v oslnivé zbroji bude vždycky jen a pouze N...

BBart., překlad Anna Školníková 280 str., váz., 199 Kč