Extreme: Saudades De Rock

Rockerům z Extreme se asi zastesklo po starých dobrých časech, protože po třinácti dvanácti letech se stalo to, co mnozí pokládali za nemožné. Na jaře roku 2008 se v nahrávacím studiu v Los Angeles slezla nejsilnější sestava kapely v čele s Nunem Bettencourtem a Garym Cheronem, aby připravili novou desku.

Výsledkem se dvanáct nových pecek, přičemž evropská verze je obohacena ještě o bonus v podobě songy Americocaine.

Mystic Production

 

 

Různí: Běž domů, Ivane!


Jiří Černý jako sestavovatel výběru nahlédl tu dobu se zkušeností rádiového pamětníka a péčí o všechny podoby hudebního vyjádření názoru, pocitu i smutku. Vedle skladeb zařaditelných do nejlepšího středního proudu ( Rekviem Evy Pilarové, Modlitba Marty Kubišové nebo Krysař Waldemara Matušky) tu najdete také skladby rockové (Balada o smutnom Jánovi od Prúdů, Synkopy 61 a jejich Válka je vůl nebo Den štěstí Petra Nováka).

Nepředstavitelná by byla absence mužů s kytarou Karela Kryla, Jaroslava Hutky, Bohdana Mikoláška či Vladimíra Merty.

Tahle kompilace je to kompetentní výběr hudebních vzpomínek na dobu v našich životech těžko opomenutelnou, mnohdy se smutnými dopady na muziku i lidi. Písničky roku 1968: sugestivní dokument o době lásky i války!

Supraphon

 

Různí: Experience Hendrix


Experience Hendrix je jedinečný tribute legendárnímu Jimimu Hendrixovi natočený v San Diegu a Paramount Theater v Jimiho rodišti Seattlu.

Na DVD, kde nechybí songy jako Voodoo Child, Foxy Lady, Hey Joe, All Along the Watchtower, Purple Haze nebo Fire se sešla jména jako Living Colour, Buddy Guye, Double Trouble, Paula Rogerse a mnoha dalších.

Sony BMG

 

Randy Newman: Harps And Angels


K nejznámějším dílům skladatele filmových melodií Randy Newmana jsou asi filmy Pixaru Příšerky s.r.o nebo Toy Story, ale stál i za hudbou k Ragtime Miloše Formana.

Newman si ale rád odskočí z filmových studií, aby si nahrál něco podle svého gusta. Na novince Harps And Angels najdete deset skladeb, stojících na pomezí mezi popem, dixie a blues, z nichž tři jsou předělávky starších věcí a zbytek novinky.

Warner Music