"Koncert v Praze před dvěma lety byl jeden z mnoha, těžko si ho zapamatovat," řekl Právu bubeník skupiny Steven Hewitt. "Ale vybavuji si, že byl velmi divoký a elektrizující, alespoň z našeho pohledu. Také si vzpomínám, že bylo úžasné publikum. Hala byla plná a my museli přidávat." Hewitt soudí, že právě v Praze je velmi dobré publikum.

"Samozřejmě jsou skvělí Angličané. Jako diváci jsou velmi zkušení, vnímají opravdové kvality a dokáží je odměnit. Spontánní reakce jsme zažili v Německu a Francii. Publikum v Evropě je nicméně dost rozdílné, nereaguje všude stejně."

Letos na jaře vydali Placebo své čtvrté album Sleeping With Ghosts. Právě na písničky z něho bude v Praze soustředěna pozornost. Turné, které začalo minulý pátek v Německu, bylo připraveno k jeho propagaci. Do Prahy přijede skupina z Maďarska, další den se představí v Polsku.

"Často o nás píší, hlavně mimo Anglii, že hrajeme glam rock. Nechápu, co glamrockového na naší hudbě je. To jsme mnohem víc klasický bigbít. Vysvětluji si to tím, že náš zpěvák Brian Molko vyhlíží jako hvězda glamrockové vlny z první poloviny sedmdesátých let. Třeba jako David Bowie, těžko odhadnete jeho pohlaví, je prostě takový "parádník". Jinak ale mám glam rock rád. Bowie, T. Rex, Slade, to byli a jsou skvělí interpreti," vysvětluje Hewitt.

Placebo založili v roce 1995 kytarista a zpěvák Brian Molko s baskytaristou a klávesistou švédského původu Stefanem Olsdalem. Třetím členem se později stal bubeník Steven Hewitt. Po roce existence vydala skupina debutové album Placebo, na němž se už objevil její typický temný zvuk a pochmurná nálada, dobře ladící s existenciálními texty. Své kvality potvrdilo Placebo na druhé desce Without You I'm Nothing z roku 1998.