"Ve středu večer se představí také na Václavském náměstí a promění i tento prostor na divadelní jeviště," řekl Trejtnar. Upozornil, že sedmý ročník této tradičně letní akce nabídne sedm desítek představení, na nichž vždy od 10:00 do 21:00 hodin vystoupí až do pátku 18. července patnáct souborů z Česka, Německa, USA, Jihoafrické republiky, Islandu, Rakouska a Austrálie. 

Kopeckého, uvede loutkový kabaret a klaun Vítek překvapí skvělým žonglováním..: Kopeckého, uvede loutkový kabaret a klaun Vítek překvapí skvělým žonglováním. foto: Právo/Petr Hloušek

"Všechna představení jsou divákům přístupna zdarma," uvedl Trejtnar k nabídce pouličního umění, které podle něj v Praze na rozdíl od jiných světových metropolí zcela chybí.

Nebudou chybět žongléři ani tančící roboti

Z Německa přijeli žongléři v mušketýrských kostýmech, tančící roboti Metroccolis i kabinet pokroucených zrcadel Fatalia. Z Jižní Afriky pochází klaun Monsieur Conc, který prý okouzlí diváky každého věku s komedií jako vystřiženou z prvních filmových grotesek.

Představí se i studenti pražské Divadelní fakulty s loutkovými produkcemi pro jednoho herce, speciálně nacvičenými pro pouliční produkce. S pohádkou vystoupí divadlo Žebřík, a také česko-mexické sdružení Transteatral. Jeho členové uvedou pro dospělé undergroundový projekt s názvem Auto sacramental. Malé divadélko, jehož členy jsou potomci loutkáře Matěje Kopeckého, uvede loutkový kabaret a klaun Vítek překvapí skvělým žonglováním.

Dopolední program je určen i dětem předškolního věku, odpoledne se tu podle Trejtnara může pobavit celá rodina. .: Dopolední program je určen i dětem předškolního věku, odpoledne se tu podle Trejtnara může pobavit celá rodina. foto: Právo/Petr Hloušek

"Upozornit bych chtěl například i na dopolední představení pro nejmenší nazvané Poklady baby Mračenice, jehož průběh určují sami diváci. V odpoledním programu vystoupí také australská artistka, která je zkušenou performerkou," dodal Trejtnar.

Loutková dílna na Kampě

Na Kampě byla zároveň otevřena loutková dílna, kde si mohou děti vždy od 10:00 do 16:00 hodin vyrábět loutky i divadelní masky; materiál zde najdou. Dopolední program je určen i dětem předškolního věku, odpoledne se tu podle Trejtnara může pobavit celá rodina.