Nádvoří má kapacitu více než 1 000 lidí a tamější vystoupení bude jedním ze tří prázdninových koncertů populárního zpěváka. Pořadatelé kvůli obavám z překupníků neumožnili prodej lístků po internetu a vstupenky dodali jen dvěma brněnským předprodejům. Jednotná cena činila 350 korun.

Lidé si mohli koupit jen deset lístků

První zájemci postávali před prodejnami už po sedmé ráno. Stačilo ale přijít i později. "Přišla jsem asi v 9:00 a měla jsem trochu strach, že se na mě nedostane, stálo přede mnou snad 150 lidí. Nakonec jsem v pohodě získala čtyři lístky," řekla Bohdana Malásková, která čekala před prodejnou Indies. Fronta se táhla z Poštovské ulice kolem Knihovny Jiřího Mahena až skoro na náměstí Svobody.

Kromě Špilberka zahraje Nohavica o prázdninách ještě na hradě Červený Kámen na Slovensku a na hradě ve Znojmě. Koncert v jihomoravském městě se koná 14. srpna a vstupenky se do prodeje dostanou ve středu. Zájemci je mohou získat ve znojemském předprodeji v Kovářské ulici a v recepci Althanského paláce.

Velký zájem byl už o červnový Nohavicův koncert na nádvoří Místodržitelského paláce v Brně. Více než 500 vstupenek si lidé rozebrali za 15 minut.